Novinky

Aplikace Google Maps pro iOS dostane zajímavé vylepšení. Největší radost udělá majitelům iPhonu 14 Pro

Společnost Google oznámila, že její aplikace Google Maps bude v dohledně době podporovat živé aktivity. Nově přidaná funkce tak umožní zobrazovat na zamčené obrazovce navigační pokyny a další informace. Majitelé modelové řady iPhone 14 Pro se navíc mohou těšit na ještě hlubší integraci spolupracující s Dynamic Island.

Živé aktivity (Live Activites) je funkce, která se poprvé objevila v operačním systému iOS 16. V zásadě jde o aktivní notifikace, které usnadňují sledování informací z aplikací na zamykací obrazovce či Dynamic Islandu v reálném čase. V praxi tak můžete například sledovat aktuální výsledky sportovních utkání, voleb, stav objednávek a další. V případě iPhonu 14 Pro (Max) se živé aktivity zobrazují také na Dynamic Islandu formou widgetu.

foto: Apple

Takto využívá Dynamic Island na iPhonu 14 Pro nativní aplikace Mapy od Applu

Chystaná aktualizace mobilní aplikace Google Maps má nabídnout widget s nejdůležitějšími informacemi. Grafické pojetí zatím neznáme, jelikož Google nezveřejnil žádné vizualizace toho, jak bude nová verze aplikace vypadat. V oficiálním vyjádření pouze oznámil, že uživatelé se mohou těšit na možnost zobrazení navigačních pokynů pro jízdu na kole, autem, chůzi a městskou hromadnou dopravou. Chybět nemají ani informace spojené s přibližným časem příjezdu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button