Recenze

Recenze Anker PowerWave+ Pad: bezdrátová nabíječka, co zvládne nabít iPhone a Apple Watch zároveň

Když Apple poprvé oznámil, že chystá svou vlastní bezdrátovou nabíječku AirPower, byl jsem doslova u vytržení. „Konečně to někoho napadlo – jedna placka co zvládne nabít iPhone a Apple Watch zároveň,“ pomyslel jsem si během keynote v roce 2017. Bohužel se stalo něco, co čekal málokdo. Po dlouhém odkladu se Apple rozhodl projekt AirPower zcela odpískat. Pro mě to znamenalo jediné, začít hledat v záplavě bezdrátových nabíječek, které zvládají nabít iPhone a k tomu ještě Apple Watch.

Pokud začnete pátrat na internetu, tak velmi rychle zjistíte, že současná nabídka je vážně bohatá. Vybírat můžete z celé plejády nejrůznějších značek, tvarů a koncepcí. Mojí představě se nakonec nejvíce přiblížila bezdrátová nabíječka Anker PowerWave+ Pad, kterou jsem navíc objevil v zajímavé akci na Amazonu. Pojďme se tedy podívat, jak tento kousek příslušenství obstál v praxi a zda má smysl do něj investovat.

S podporou Quick Charge na palubě

Na úvod musím zmínit, že značka Anker mi zpočátku nic neříkala. Až posléze jsem zjistil, že jde o poměrně známou firmu, která není ve světě bezdrátových nabíječek žádným nováčkem. Výrobce si dává záležet i na takových drobnostech, jako je balení. Samotná nabíječka mi dorazila v minimalisticky pojatém boxu, kde bylo vše úhledně zabaleno. Příjemným bonusem (byť pro Apple uživatele nepodstatný) je standardně dodávaný adaptér do zásuvky s podporou Quick Charge 3.0.

Samotná nabíječka je vyrobena z plastu, ovšem to vůbec ničemu nevadí. Povrchová úprava a kvalita zpracování je na velmi dobré úrovni. Oblast pro nabíjení smartphonu je zvýrazněna pryžovým kruhem, jehož smyslem je lepší fixace telefonu během nabíjení.

Bez originálního kabelu k Apple Watch se neobejdete

Vtipně je řešená část, která slouží pro nabíjení Apple Watch. Výrobce sice uvádí, že  s PowerWave+ Pad můžete nabíjet také hodinky, ale budete k tomu potřebovat vlastní napájecí kabel. Ten totiž musíte vložit do připraveného výlisku, přičemž samotný kabel pak ukryjete do těla podložky. K tomu slouží odjímatelná spodní část základny, pod níž se nachází USB konektor a připravená „cestička“ pro vedení kabelu.

Nutno podotknout, že tento přístup je typický také pro řadu ostatních nabíječek, které nabízí možnost nabíjení iPhonu a Apple Watch zároveň. Ne vždy se ovšem povede vyřešit vedení kabelu tak elegantně, jako tomu je tohoto modelu.

Teď už ale k praktickým dojmům. Používání nabíječky probíhá tak, jak byste od ní asi očekávali. Položíte iPhone na vyznačené místo, rozsvítí se modrá kontrolka a započne nabíjení. To samé platí také pro část, kam ukládáte Apple Watch. Zde ovšem máte navíc možnost vyklopení nabíjecí základny do svislé polohy. Díky tomu nepřijdete o možnost režimu Nightstand Mode, v němž Apple Watch zobrazují čas a datum.

Obávat se nemusíte ani o bezpečnost, nabíječka splňuje všechny potřebné certifikace a je vybavena několikastupňovým systémem ochrany. Problémy nečekejte ani s nasazeným pouzdrem. Minimálně ty od Applu proces nabíjení nijak neovlivňují.

Pár bezdrátových nabíječek jsem už měl, takže mě zajímalo, jak si Anker PowerWave+ povede z hlediska zahřívání. Kupodivu velmi dobře, respektive teplota během nabíjení mi subjektivně přišla naprosto v normě. Může se to zdát jako banalita, ale přílišné zahřívání smartphonu během nabíjení nesvědčí baterce, která pak rychleji podléhá procesům stárnutí.

Dalším důležitým parametrem je podpora bezdrátového nabíjení iPhonu s příkonem 7,5 wattu, respektive maximální výkon činí 10 wattů.

Anker PowerWave+ Pad: závěrečné hodnocení

Anker PowerWave+ Pad je kvalitně zpracovaný produkt, který se rozhodně nemá za co stydět. V říši bezdrátových nabíječek patří rozhodně k tomu lepšímu, co můžete v dané kategorii dostat. V době psaní této recenze se cena pohybovala lehce pod hranicí 30 Eur (zhruba 750 Kč), což odpovídá charakteru tohoto produktu.

Nabíječka dělá přesně to, co byste od ní očekávali – bezproblémově a především bezdrátově nabije váš iPhone a Apple Watch. Na rozdíl od srovnatelné konkurence nedochází k nadměrnému zahřívání a vůbec během několikatýdenního testování jsem nezaregistroval jediný zádrhel. Pokud tedy hledáte levnou & spolehlivou bezdrátovou nabíječku, s Anker PowerWave+ Pad rozhodně nešlápnete vedle.

Anker PowerWave+ Pad

7.6

Zpracování

7.5/10

Design

7.0/10

Uživatelský zážitek

7.5/10

Cena

8.5/10

Plusy

 • kvalitní zpracování
 • podporuje Nightstand režim
 • umožňuje nabíjet telefon a hodinky
 • cena

Mínusy

 • nutné použít vlastní kabel k Apple Watch
 • pouze jedna barevná varianta
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

2 Komentáře

  1. Dobrý den,
   na českých e-shopech jsem tuto nabíječku nenašel. Kupoval jsem ji z německého Amazonu. Do 3 dnů od objednávky byla doma. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close