AktualityNovinky

Angličan úspěšně žaloval Apple za prasklé sklo u hodinek

Soudit se jako jednotlivec s jednou z nejmocnějších společností světa, za kterou stojí armáda právníků může působit přinejmenším pošetile, zvláště pak, když je předmětem sporu jedno prasklé sklíčko. Odvážný Gareth Cross se ale přece jen s jablečným gigantem pustil do soudní bitvy a nakonec ji také vyhrál.

20140503_secret-port_0022-780x520

Cross, který sám sebe nazývá “Mac fanatikem” si zakoupil chytré hodinky Apple Watch sport, načež na nich po 10 dnech používání objevil prasklinu. Hodinky tak zanesl do Apple Storu, kde byl ale ke své smůle informován, že záruka se pro tento případ nevztahuje. Rozhořčený Angličan si toto stanovisko nenechal líbit a tak proti Applu vyrazil do bitvy.

Po šesti měsících, možná trochu překvapivě, přišel úspěch. Soud totiž uznal nárok poškozeného a nařídil nejbohatší firmě světa zaplatit panu Crossovi odškodné ve výši 429 liber (15 000 korun), což je částka, která by měla pokrýt náklady na pořízení nových hodinek a také zaplatit soudní výlohy. Na Apple však vítěz soudu nezanevřel, pro BBC totiž po skončení soudu uvedl, že si za vyhrané peníze koupí nové hodinky, protože během těch 10 dní, kdy je používal s nimi byl spokojen.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button