Novinky

Android vs iOS: co vede uživatele k přechodu z jedné platformy na druhou?

Rivalita mezi uživateli Androidu a iOS panuje odjakživa. Na dva nesmiřitelné tábory narazíte snad v každém článku věnujícímu se tématu mobilních technologií. Je to zkrátka taková nikdy nekončící přestřelka, ve které si obě strany hájí své “barvy” a nic jiného je nezajímá. Osobně tento postoj moc nechápu a i když jsem uživatel Apple zařízení, rád pozoruji, kam se Android za poslední dobu posunul. Dnes už není mezi oběma systémy takřka žádný rozdíl (co se rychlosti týká) a zdravá konkurence je vždy potřeba. Skončeme ale s obecnými frázemi a pojďme se podívat, co jednotlivé uživatele dokáže přimět k přechodu k té, či oné platformě.

iPhone X vs. Samsung Galaxy S9. Souboj rozdílných operačních systémů

Téměř dvě třetiny uživatelů zůstávají věrni své značce

Podle amerického počítačového magazínu PCMag je to hlavně cena a celková uživatelská přívětivost daného operačního systému. Ještě než se však ponoříme do detailnějších rozhodujících faktorů, musíme si nastínit aktuální trend loajálnosti k oběma operačním systémům. Rozsáhlejší studie z posledních měsíců totiž uvádí, že 18 % dotazujících přešlo z Androidu na iOS a 11 % uživatelů se vydalo opačnou cestou. Jinak řečeno, celých 71 % uživatelů zůstalo věrných svému operačnímu systému. Zbylých 29 % respondentů na otázku, proč si zvolili ten, či onen operační systém, odpovídalo následovně.

Hlavní důvody pro přechod k jedné, či druhé systémové platformě

Uživatelský zážitek, to je oč tu běží

Pokud jde o nejlepší uživatelský zážitek, vyhrál na plné čáře kalifornský gigant. Téměř polovina zákazníků totiž odpovídalo v jeho prospěch. Co se týká samotného výkonu systému a jeho funkcí (kvalita fotoaparátu a podobně), tam je poměr sil srovnaný – 24 % uživatelů kvůli tomuto důvodu přešlo z iOS k Androidu a 25 % naopak z Androidu na systém iOS. Kde má Android oproti svému největšímu konkurentovi navrch, je cena. Celých 29 % zákazníků přešlo z Applu k Googlu Androidu právě kvůli tohoto důvodu. Jako důležitý krok k přechodu z iOS na Android uživatelé dále vybrali více aplikací, či lepší služby zákazníkům.

Kvůli rychlejším aktualizacím se zase o 3 % více uživatelů rozhodlo přejít od Googlu k Applu. 6 % zákazníků se pro přechod z jedné, či druhé platformy rozhodlo kvůli jiným důvodům. Ostatně podívejte se sami. Přehlednou tabulku důvodů k přechodu mezi platformami najdete výše. A co vy, jaký důvod by pro vás byl tím hlavním pro přechod k tomu, či onomu systému?

iOS a uživatelský zážitek. Android a nižší cena. Hodnocení respondentů hovoří jasně

Analýza zkoumala věrnost uživatelů Androidu a iOS. Výsledek vás překvapí

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Myslím že veľká časť užívateľov prechádza na iOS aj z dôvodu katastrofy zvanej Windows 10. Užívateľ Androidu používa vo väčšine na synchronizáciu a manažment mobilu PC s Windows 10. Ovšem veľa užívateľom už došla trpezlivosť s neustálym nedoladeným Androidom (už je to však lepšie) a paškvilom Windows 10 (horšie a ešte horšie). Totiž, o čo sa Microsoft stále neúspešne pokúša v ekosystéme Apple funguje už dávno. Aj ja som z týchto dôvodov prešiel a zrazu ma nezaujíma aké ovládače sťahovať a inštalovať, prečo sa z Pošty stratila po aktualizácii nejaká funkcia aby sa tam o dva mesiace znova objavila, načo tam mám soft 3D ktorý je nepoužiteľný na nič zmysluplné, prečo mám hľadať v nastaveniach funkciu navrhovaných programov a ako ju čím skôr vypnúť, prečo po inštalácii systému musím najskôr odinštalovať všetky primitívne hry aby som ich nespustil ani náhodou a tak by sa dalo veľmi dlho pokračovať. A toto všetko kvôli mobilu s Androidom 😃

    1. No tak já třeba po “upgrade” ze systému 10.6 na 10.10 na stolnim Macku přišel o komplet nachytaný RSS odkazy zrovna v aplikaci Mail… Bych Appla zabil v tu chvíli – 12 let sbírání článků k přečtení je najednou v kelu protože se někdo rozhod že tuhle funkci zruší bez náhrady 🙁 Oni si s MS nejsou nic moc dlužni.
      A to nemluvim o aplikacích kvůli kterým si nechávam iPhone 3GS se systémem 6 (jo na ten se dá alespoň ještě dívat oproti moderním zrůdám) protože na novym SEčku s jedenáctkou nefungujou. Čert vem moje tehdá utracený prachy v App storu 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button