Novinky

Analýza zkoumala věrnost uživatelů Androidu a iOS. Výsledek vás překvapí

Uživatelé zařízení s operačním systémem iOS jsou obecně považováni za loajální komunitu, která nenechá na svou platformu dopustit. O to překvapivějším zjištěním je výsledek studie společnosti CIRP, která se jala zjistit konkrétní údaje. Výzkumu se zúčastnilo 500 uživatelů nejpoužívanějších platforem Android a iOS.

Přiložený graf odhalil, že 91 % uživatelů smartphonů s Androidem je věrných své platformě, konkurenční iOS skončilo na hodnotě 86 procent. Zatímco pro Android jde o nejlepší výsledek od roku 2014, iOS se pohybuje ve stejných číslech od března předloňského roku. Velmi pozvolně stoupající tendenci v obou táborech má podle autorů výzkumu na svědomí jeden zásadní fakt.

Uživatelé totiž čím dál častěji investují do služeb a nákupu aplikací, což je udržuje v daném ekosystému. Pokud někdo utratí za software pro iOS či Android několik tisíc, pravděpodobně o ně nebude chtít přijít s pořízením zařízení, které běží na jiném operačním systému.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button