AktualityNovinky

Akcie Apple se na několik hodin ocitly pod magickou hranicí 100 dolarů

Akcie společnosti Apple v pondělí 24.8. nečekaně klesly pod 100 dolarů za kus. Stalo se tak poprvé od října loňského roku. Akcie s kódem AAPL se začaly ráno obchodovat za cenu 95,12USD, ještě v pátek přitom jeden podíl vyšel na 105,76 dolarů. Pokles o 9 procent se nemusí zdát nijak dramatický, když si ale uvědomíme, že hodnota Applu je dnes více než 700 miliard dolarů, jednoduchou matematikou zjistíme, že přes jediný víkend společnost upsala přes 60 miliard dolarů ze své hodnoty.

AAPL Dow Jones Downturn

Tim Cook, ačkoliv běžně pohyby na akciových trzích nekomentuje, zareagoval na vlnu zájmu, kterou pondělní pokles způsobil. Ujistil investory, že v žádném případě není důvod k obavám, protože Apple očekává velmi progresivní růst v Číně. Cook údajně každý den dostává čerstvá čísla z tamního rostoucího trhu. Aktivace nových iPhonů trhají v posledních měsících podle těchto zpráv v Číně rekordy. Samotní investoři berou akciový pokles spíše jako dobrou příležitost k investování. Očekává se totiž, že akcie se opět raketově zvednou po zářijovém představení nových iPhonů.

Jak můžete vidět na obrázku výše, akcie Applu nebyly jediné,které při začátku obchodování v novém týdnu zaznamenaly značný pokles. O téměř dvakrát více než Apple se propadl například americký Netflix, který upsal celých 17 %. Mezi dalšími společnostmi které začaly nový pracovní týden pádem akcií je Google, Microsoft, Facebook, Twitter, Tesla, Amazon a Alibaba. Některé firmy už stihly aspoň část ztráty umazat. Například Apple se nyní (úterý 14:30) opět obchoduje nad hranicí 100 dolarů za akcii.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button