Novinky

AirTags jako ovladač do hry? Nové patenty ukazují možné funkce vyvíjeného lokalizačního zařízení

Lokalizačního zařízení AirTags jsme se sice ani na jedné z letošních keynote nedočkali, ale nejnovější  patenty od společnosti Apple potvrzují jejich brzký příchod. O lokalizačních zařízení s logem nakousnutého jablka se mluví už delší dobu. Apple před pár dny podal dvě patentové přihlášky, které obsahují několik detailních nákresů, jak by toto zařízení mohlo vypadat. V patentu Apple vysvětluje, že by tyto lokalizační placičky měly určit co nepřesnější polohu objektu, s odchylkou menší než jeden metr. Z patentu také můžeme vyčíst několik možných funkcí, kterými by mohly AirTags disponovat. 

Možných využití AirTags bude požehnaně

Lokalizační zařízení AirTags by měly být odolné proti vodě, pádu a dalším typům poškozením. V patentu jsou také zmínky o možné haptické odezvě, či zvukovém výstupu. Obrázky v patentové přihlášce potvrzují design, o kterém se spekulovalo už delší dobu. AirTags by se měly skládat ze dvou částí, kovového disku a plastového krunýře. Apple také zmínil kožený obal, do kterého byste AirTag vložili, a připnuli si ho třeba na klíče. Apple dále v patentu přesně vysvětluje jak by přesné určování mělo fungovat. 

V přihlášce se také objevilo další zajímavé využití, které by nabízelo přesnou orientaci v obchodních centrech. Patent vysvětluje jednotlivé režimy do kterých by se zařízení mohlo přepínat. My se ale zaměříme na ten nedůležitější, a to režim ztráty. Pokud by se AirTag vzdálil od vašich zařízení (propojené přes službu iCloud) přepnul by se do tzv. Režimu ztráty. V režimu ztráty by zařízení šifrovaně hledalo připojení od dalších Apple zařízení, a vysílalo informace o poloze svému majiteli. Tento režim by se však nezapínal v případě, že jste si zařízení nechali doma, tudíž pokud by AirTag byl v blízkosti domácí Wi-Fi sítě. 

Dalším bodem v patentu, který snad nikdo nečekal, je popis umístění AirTagů po těle. Několik AirTagů by mohlo monitorovat každý pohyb. Tato funkce by se mohla využít ve VR nebo AR hrách, jako ovládání postavy ve hře. 

I když není přesně potvrzené, že finální AirTags budou těmito funkcemi disponovat, můžeme si být alespoň jistí s designem, který se právě potvrdil. A co vy? Těšíte se na AirTags a koupíte si je? Sdělte nám váš názor v diskuzi.  

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close