Novinky

AirTag pomáhají při loupežích. Bohužel ale špatné straně

Chytré přívěsky AirTag, které Apple představil poměrně nedávno, nám měly především usnadnit každodenní hledání věcí jako jsou klíče od auta nebo peněženka. Stejně tak mohl být AirTag prospěšný i během krádeže. Méně bystří zloději si totiž nemuseli všimnout, že jejich lup disponuje chytrou technologií schopnou vystopovat skutečného majitele až ke dveřím loupežníka. Poslední zpráva z Kanady také hovoří o tom, jak štítky AirTag pomáhají při loupežích. Problém je, že trochu jinak, než by si většina z nás přála. 

Zdroj: Cyrill

Naučili se je totiž využívat přímo zloději. Místní policie si nedávno začala všímat nové prakticky při krádežích aut. Případy se začaly objevovat v oblasti York a provincii Ontario. Vychytralí zloději zjistili, že AirTag za pár desítek dolarů mohou využít ke sledování drahých aut. Od letošního září už tamní policie eviduje pět případů, kdy si kriminálníci vyhlédli luxusní vůz, na který v nestřeženém momentě nasadili AirTag. Pravděpodobně jej umístili někam, kam na první pohled není vidět. Například pod víčko nádrže. 

Sběratel se pochlubil unikátními prototypy průhledných AirPods a napájecího adaptéru

Nic netušící majitel pak odjel ke svému domu, jehož polohu zloději díky lokalizačnímu zařízení přesně znali. Vůz pak odcizili přímo z příjezdové cesty. Policisté v tuto chvíli dokáží s vychytávkou od Applu spojit pouze pět krádeží. Za poslední rok se jich však v regionu událo více než 2 tisíce. Není tedy vyloučeno, že AirTag pomáhají zlodějům v mnohem větším měřítku. Navíc by bylo naivní myslet si, že se tak děje pouze v jednom kanadském regionu. Policie proto majitele aut nabádá k tomu, aby je, pokud možno parkovali v garážích a alespoň občas kontrolovali, jestli na karoserii není přilepeno sledovací zařízení. 

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button