Recenze

adonit Stylus Jot Pro

Od našeho partnerského eshopu LIVEMEC.CZ jsme získali k testování novinku v jeho nabídkce – adonit Stylus Jot Pro. Jak je z názvu patrné jedná se o stylus určený pro kapacitní displeje. Jako komerční přednosti jsou uvedeny: přesný stylus pro kapacitní displeje s revoluční technologií hrotu. Zda jsou pravdivé se dozvíte z následujícího článku

Stylus pro iZařízení?

Nadpis odstavce jsem zvolil záměrně. Věrní fanoušci nakousnutého jablka ví, že stylus nebyl pro iPhone ani iPad vítán a proto jej také nikdy Apple nenabízel ve své nabídce. Ono to své opodstatnění má a do konce jsem byl zprvu ke stylusu skeptický, netušil jsem však, že změním názor.

adonit Stylus Jot Pro na první pohled působí jako velmi kvalitní elegantní pero. Jeho tělo je vyrobeno z hlíníku, námi testovaný model byl opatřen stříbrnou barevnou úpravou. Jedna polovina stylusu, v místě kde jej při běžném užívání držíte, je pogumována pro lepší úchop. Toto řešení jsem později velmi ocenil, stylus drží v dlani jako přibitý. Kryt hrotu je po odšroubování možno natočit na opačnou stranu stylusu, díky čemuž se nemusíte obávat o jeho ztrátu. Hrot působí jako skutečné pero, který je zakončen kuličkou s nasazenou plastovou ploškou simulující prst. Stylus tak lze během používání naklánět ze strany na stranu bez změny velikosti plochy dotýkající se povrchu displeje. Ploška je navíc vyrobena z čirého plastu a tak přesně vidíte kam hrot umístíte, velmi jsem to ocenil například při kreslení. Lze přesně navázat na konkrétní bod na obrazovce.

Adonit stylus Jot Dampering Pro – stříbrný lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dalším zajímavým řešením, které jsem u adonitu ocenil je přítomnost magnetu uvnitř jeho těla. Napadá vás proč magnet? Pokud jej položíte na pravou hranu displeje iPadu zachová se tablet stejně jako v případě nasazení iPad Smart Case či Cover – uzamkne displej. Když stylus odejmete, iPad se probudí a je připraven k práci. Stylus jsme krom iPadu testovali též na iPhone 4 se stejně kladným výsledkem jako u jeho většího sourozence.

Vyplatí se?

Na závěr by se jistě slušelo uvést objektivní shrnutí s doporučením koupit či nekoupit. Je na místě uvědomit si, že takový stylus simuluje dotyk prstu a zmůže vše co prst samotný. Námi testovaný model mne však překvapil svou přesností a spolehlivostí. Displej vždy zareagoval na příkaz, dokonce i na velmi jemné pohyby. Koupi bych jistě doporučil ženám jako je má manželka, která se nemohla po dlouhou dobu sžít s displejem iPhonu a iPadu kvůli delším nehtům. Všichni ostatní si udělejte obrázek z dnešního článku, vyražte k nějakému prodejci popřípadě k našemu partnerskému Apple Authorized Resellerovi – společnosti LIVEMEC a sami jej vyzkoušejte. Jen tak získáte objektivní rozhodnutí zda koupit či nekoupit.

Za mne samotného: Pokud sháníte nějaký stylus pro váš iPad či iPhone mohl by být testovaný adonit Stylus Jot Pro jasnou volbou. Spadá do vyšší cenové kategorie, ovšem není to obyčejný hrot na displej, nabízí mnoho užitečných rešení, velmi elegantní vzhled a kvalitní zpracování.

Graf ceny produktu Adonit stylus Jot Dampering Pro – stříbrný poskytuje server Heureka.cz

plusy

  • velmi kvalitní zpracování
  • elegantní vzhled
  • pogumovaná část
  • čirá ploška na hrotu zaručující snadnou manipulaci a přesnost
  • přítomnost magnetu – možnost uzamčení displeje iPadu

 

mínusy

  • na žádné jsem nenarazil

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Na tenhle stylus čekám, až dorazí. Moc se těším. Budu jej využívat na technické kreslení a doufám, že to s ním půjde. Díky za utvrzení názoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button