Novinky

A je to oficiální. Apple oznámil, kdy představí nové iPhony, Apple Watch a další novinky

A je to oficiální! Apple včera začal rozesílat pozvánky na jeho podzimní keynote. Ta se uskuteční v areálu nového sídla společnosti, konkrétně v divadla Steva Jobse. Jedna z nejočekávanějších akcí letošního roku bude podle posledních zpráv skutečně velkolepá. Hlavními hvězdami večera se tradičně stanou nové iPhony. Predikce hovoří o třech modelech, které budou stavět na designových základech iPhonu X.

iPhone XS a Apple Watch Series 4

Smartphony ovšem nebudou jedinými produkty, které má Apple odhalit. Na své si přijdou milovníci nositelné elektroniky, jelikož se očekává debut další generace chytrých hodinek Apple Watch. Ty mají údajně nabídnout větší displej při zachování proporcí předešlých modelů. Další vylepšení se dotkne kvalitnějších senzorů pro měření srdečního tepu a přepracovaných ovládacích prvků. V zákulisí se totiž objevily informace, že Apple Watch Series 4 přijdou o hardwarové tlačítko, které má nahradit dotykový senzor.

Nový iPad Pro

Pokud se anonymní zdroje skutečně nemýlí, 12. září spatří světlo světa také nová generace iPadu Pro. Ten se objeví hned ve dvou provedeních, které od sebe bude odlišovat úhlopříčka displeje. Jedenáctipalcovou variantu doplní ještě model s 13“ úhlopříčkou displeje.

Nástupce MacBooku Air a další novinky

Posledním výrazným dílkem skládanky se stane nástupce legendárního MacBooku Air. Novinka se pochlubí Retina displejem a aktuálním hardwarem. Chybět nemá ani podpora displeje True Tone a nový koprocesor zajišťující lepší zabezpečení uživatelských dat. Na diskuzních fórech se začíná čím dál častěji diskutovat také o tom, že Apple konečně oznámí zahájení prodeje bezdrátové nabíječky AirPower, kterou představil v loňském roce. S tím jde ruku v ruce také nová verze sluchátek AirPods s pouzdrem umožňujícím bezdrátové dobíjení.

Za samozřejmost pak lze považovat uvolnění nejnovějších verzí operačních systémů iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 a tvOS 12. Na pozvánce si nelze nevšimnout minimalistické grafiky, která odkazuje na tvar sídla společnosti Apple Campus 2. Zlatá barva pak jasně naznačuje, že můžeme počítat s novou barevnou variantou letošních iPhonů. To ostatně potvrdila i zahraniční redakce webu 9To5Mac, která se dostala k oficiálním materiálům, na nichž jsou zachyceny nové iPhony a Apple Watch 4. Podle autora ponesou chystané smartphony komerční označení iPhone XS.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. A KDY to tedy bude ? Nadpis implikuje unformaci ktra pak v textu neni. Ano Podzimni keynote je malsano ale datum ne. Clanek tak je o tom co predstavi ale KDY to bude se nejak vytratilo ???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button