Novinky

5G mmWave technologie se dost možná nedočkáme u všech nových modelů iPhonu 12

Už se objevilo několik domněnek o tom, že všechny nové modely iPhonu 12 budou disponovat 5G modemem. Tento modem nepochybně přidá i na ceně samotného zařízení. Nové modely by měly mít jak 5G technologii mmWave, tak i pomalejší technologii sub-6GHz. Objevilo se několik spekulací, jaká technologie by se měla objevit v jakých modelech nového iPhonu 12.

Nové sdělení od společnosti Fast Company cituje domněnky jednoho z výrobců modemů, který tvrdí, že nejrychlejší 5G spektrum mmWave bude podporovat jen největší, 6,7 palcový „iPhone 12 Pro Max“. Ostatní modely by disponovaly pomalejším sub-6GHz spektrem.

Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj, který stojí za tvrzením, že iPhone 12 Pro Max bude jediným modelem s mmWave technologií svoje tvrzení odůvodňuje faktem, že tento model bude mít jako jediný dostatek prostoru ve střevech zařízení, a dostačující baterii pro použití této antény. 

I když se říká, že hlavním důvodem, proč by se modem podporující mmWave spektrum neměl v menších modelech objevit je velikost. Existuje několik zařízení, která jsou velikostně menší nežli plánovaný 6,7 palcový model iPhonu 12, a i tak podporují mmWave. Jedno z těchto zařízení je například Samsung Galaxy S20, jež má 5,78 palcovou obrazovku.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button