Aplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinky

1Password pro iPhone

Existuje spousta aplikací na správu hesel na platformu iOS, 1Password od vývojářů z AgileBits patří mezi ty nejlepší. V AppStoru naleznete pouze jednu univerzální aplikaci pro použití ve Vašem iPhone nebo iPadu. Veškerá hesla můžete mít tak vždy po ruce na jakémkoliv iOS zařízení. Oficiální popis vývojářů slibuje, že aplikace umí vytvářet silná a unikátní hesla pro jakoukoliv webovou službu a vždy Vás přihlásí na jedno kliknuťí. A teď to nejlepší, je zdarma.

Základní vlastnosti aplikace:

  • ukládání přihlašovacích údajů, platebních karet, identit a bezpečných poznámek
  • přihlašování se do webových služeb, aniž byste si museli pamatovat některé z Vašich hesel
  • vyplňování imformací o platebních kartácz a identit bez nutnosti psaní
  • rychlý přístup k nejčastěji používaným položkám pomocí funkce Oblíbené
  • aplikace používá AES 256-bitové šifrování
  • bezpečná synchronizace mezi zařízeními

Přihlášení do aplikace je nutné pomocí hlavního hesla. Opravdu si stačí pamatovat pouze jedno heslo, které si nastavíte při prvním spuštění aplikace. Heslo si zvolte opravdu silné a zapamatovatelné, zvolené heslo bude chránit všechny údaje uložené v aplikaci.

1password_ios_1

Na novějších modelech iPhone nebo iPadu s Touch ID se lze přihlašovat i pomocí otisku prstu. Velmi užitečné využití senzoru otisku prstů.

1password_ios_2

Jednotlivé kategorie uložených údajů jsou přehledně rozděleny. Pokud tedy hledáte např. heslo k Vašemu routeru, stačí kliknout na příslušnou kategorii.

1password_ios_3

Podrobnější pohled do kategorie Přihlášení. Zde jsou uložené přihlašovací údaje seřazeny abecedně.

1password_ios_4

Detail konkrétního přihlašovacího údaje. Zde můžete uložené informace upravit. Aplikace automaticky též přiřadí ikonku služby.

1password_ios_5

Z detailu přihlášení se lze rovnou přihlásit do konkrétní webové služby.

1password_ios_6

Přihlášení do služby v prostředí aplikace. Aplikace má svůj integrovaný prohlížeč 1Browser, Vaše přihlašovací údaje jsou vždy v bezpečí.

1password_ios_7

Integrace aplikace 1Password do prostředí prohlížeče Safari. Aplikace umožní okamžitý přístup k uloženému heslu, též automaticky rozpozná stránku služby, do které se chcete přihlásit a hned Vám nabídne správné přihlašovací údaje.

1password_ios_8

Možnosti nastavení sychronizace. Lze nastavit synchronizace pomocí iCloudu, Dropboxu nebo pomocí Wi-Fi. Je jen tedy na Vás, která metoda je nejvhodnější pro synchronizaci Vašich dat. Osobně používám iCloud kvůli bezproblémové synchronizaci mezi iPhonem, iPadem a MacBookem. Pokud upravím nějaké detaily v uložených údajech, můžu si být jistý, že budou aktualizovány ve všech mých zařízeních.

1password_ios_9

Možnosti nastavení zabezpečení. Aplikace je nastavena tak, že se automaticky uzamkne po dvou minutách. Zabezpečení Vašich dat je pro vývojáře vždy až na prvním místě.

1password_ios_10

Doporučené články

Back to top button