Novinky

10 důvodů, proč iOS patří mezi nejoblíbenější operační systémy dnešní doby

Operační systém iOS je populární mezi uživateli po celém světě díky řadě nejrůznějších důvodů. Jedním z nich je fakt, že jej Apple vyvíjí již od roku 2007 a velkou pozornost přitom věnuje tomu, aby celá platforma byla maximálně stabilní a nabízela tu nejvyšší možnost úroveň uživatelského komfortu. V tomto článku se podíváme na deset výhod, které iOS nabízí a díky kterým patří mezi nejpopulárnější operační systémy dnešní doby.

Bezpečnost

Operační systém iOS je známý pro svou vysokou úroveň bezpečnosti. Apple se snaží udržovat tuto platformu co nejbezpečnější a neustále ji tak vylepšuje, aby minimalizoval rizika spojená s hackingem, malwarem a dalšími bezpečnostními hrozbami.

Intuitivní uživatelské rozhraní

iOS nabízí velmi intuitivní uživatelské rozhraní, které je snadné používat a pochopit pro každého uživatele. Ačkoli iOS už není tak jednoduchý systém jako před několika lety, stále je z pohledu běžného uživatele mnohem přívětivější než konkurenční platformy.

Široká nabídka aplikací

Další předností je neuvěřitelně široká nabídka aplikací, které jsou dostupné prostřednictvím App Store. Na virtuálním tržišti můžete najít tisíce aplikací nejrůznějšího charakteru, od her a zábavy až po produktivitu včetně nástrojů pro profesionální využití.

Vynikající optimalizace

Synonymem pro iOS je skvělá optimalizace, což je ostatně důvod, proč je operační systém tak populární. Jeho architektura a optimalizace aplikací zajišťují plynulý chod i na starších zařízeních. Není výjimkou, že nejnovější verze systému jsou dostupná i na pět a více let starých modelech iPhonu, což ve světě Androidu naprosto nemyslitelné.

Integrace s ostatními Apple zařízeními

Jedna z největších výhod iOS je jeho integrace s ostatními Apple produkty, jako jsou MacBooky a iPady. To znamená, že můžete jednoduše sdílet data a soubory mezi různými zařízeními a pracovat na nich z různých míst. Podobnou vlastnost najdete také na Windows a Androidu, ovšem v případě Applu je úroveň provázanosti mnohem hlubší a nevyžaduje složitá nastavení či instalaci doplňkového softwaru.

iCloud

iCloud je cloudová služba, která slouží primárně pro ukládání a sdílení souborů mezi zařízeními. Uživatelé mohou ukládat a synchronizovat svá data v reálném čase, což je ideální řešení pro udržení organizace a produktivity. V tomto případě je však vhodné dodat, že iCloud je placená služba, respektive 5 GB dostanete od Applu zdarma, ovšem pro využití plného potenciálu této služby se člověk neobejde bez tarifu z vyšší kapacitou, která je podmíněna předplatným.

foto: Český Mac (autor: David Pravda)

Šifrování dat

iOS používá vysokou úroveň šifrování dat, což znamená, že vaše soukromá data jsou dobře chráněna. Pokročilá forma šifrování mimo jiné zajišťuje, že vaše data jsou uložena v bezpečí a jsou přístupná pouze vám.

Pravidelní aktualizace

Apple pravidelně vydává aktualizace iOS, které obecně zlepšují výkon, bezpečnost a stabilitu operačního systému. Každý rok navíc dochází k vydání nové verze, která do iOS přidává další funkce a možnosti.

Vývojářská podpora

Pro vývojáře je iOS velmi atraktivní platformou, protože nabízí mnoho nástrojů a knihoven pro tvorbu aplikací. To znamená, že uživatelé iOS mají přístup k širokému spektru aplikací, které jsou neustále aktualizovány a zdokonalovány.

Funkce Handoff a Continuity

Díky funkci Handoff lze během práce přecházet mezi různými zařízeními. Například můžete začít psát email na iPhonu a dokončit ho na MacBooku. To samé platí také v případě dalších aplikací včetně kancelářského balíku iWork či internetového prohlížeče Safari. Funkce Continuity pak dovoluje ještě užší provázání mezi iPhonem a dalšími Apple produkty. To může zahrnovat například přijmutí hovoru na Macu či využívat kameru iPhonu jako skener nebo jako webkameru.

Operační systém iOS nabízí řadu výhod a výše popsané příklady představují pouze zlomek dostupných možností. Ta největší hodnota se ovšem ukrývá v integraci do celého Apple ekosystému. Možnosti iOS tak rostou společně s tím, kolik dalších produktů s logem nakousnutého jablka vlastníte. Zároveň je dobré zmínit, že iOS rozhodně není dokonalý systém a stejně jako konkurenční platformy obsahuje řadu chyb. Ty ovšem často nepředstavují nic zásadní překážky, které by převážily nad benefity, které tento systém dokáže svým uživatelům nabídnout.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Hlavně každou nepotřebnou tovární aplikaci můžu smazat, u androidu mám 20 base aplikací, z nichž jednu můžu smazat, a 19 musím mazat do tovární verze, aby to nebralo místo, pak zakázat aktualizace, atd… Navíc ty všemožný debilní nadtavby androidu taky moce nemusím… Přejít na iPhone byla super věc…

    1. Používám jak iPhone tak i smartphone s Androidem a absence možnosti smazat předinstalované aplikace mi popravdě také dost vadí. Uživatelské nadstavby mi nevadí, pokud jsou povedené. Například ty od Samsungu mi přijdou celkem fajn. Co ale bytostně nesnáším, je snaha některých výrobců propašovat do systému reklamy. :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button