Novinky

Známý novinář potvrdil příchod Thunderbolt monitoru s vlastní grafickou kartou

Když Apple před několika dny oznámil ukončení prodeje Thunderbolt monitoru, vyrojila se řada spekulací o chystaném nástupci. Již dříve jsme vás informovali o únicích, podle nichž kalifornský výrobce připravuje nový model, který nabídne 5K rozlišení a vlastní grafickou kartu. Tuto domněnku nově potvrdil redaktor John Paczkowski ze serveru BuzzFeed. S odvoláním na důvěryhodné zdroje je chystaný Thunderbolt monitor stále ve fázi vývoje, přičemž debut se s nejvyšší pravděpodobností odehraje na sklonku letošního či začátku příštího roku.

https://twitter.com/JohnPaczkowski/status/746385671363846144

Ačkoli se může myšlenka dedikovaného GPU v monitoru zdát jako šílená, z praktického hlediská dává smysl. Odborná veřejnost poukazuje na budoucí kompatibilitu s MacBooky, u nichž Apple klade čím dál větší důraz na mobilitu. Zdárným příkladem je 12“ Retina MacBook, jehož nepříliš výkonný hardware by 5K rozlišení jednoduše neudýchal. Pokud se Apple bude i nadále držet stejné strategie, implementace grafické karty do externích monitorů bude jediným možným řešením. Praxe by mohla fungovat tak, že v případě detekce slabšího hardwaru, monitor aktivuje vlastní grafiku a odlehčí připojenému MacBooku.

thunderbolt_display

Co se týče dalších parametrů, od nového Thunderbolt monitoru se očekává přepracovaný design vycházející z aktuální generace iMaců. Monitor bude možné připojit prostřednictvím USB-C zkombinovaného s Thunderbolt 3. Jestliže se naplní všechna očekávání a to včetně již zmíněné integrace grafické karty, bude tomu pochopitelně odpovídat i koncová cena.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button