Novinky

Známe jméno prvního turisty, kterého SpaceX vyšle kolem Měsíce

Když člověk naposled vkročil na povrch měsíce, psal se rok 1972. Na území České socialistické republiky začalo období rekordní porodnosti, byl zaveden zavináč a Yusaku Maezawa ještě nebyl na světě. Že jste o tomto japonském chlapíkovi do dnešního dne neslyšeli? Yusaku Maezawa je japonský miliaradář, podnikatel a sběratel umění. Na výši ho dostala především oděvní síť Zozotown, jejíž odhadovaná hodnota aktuálně činí 3,6 miliard amerických dolarů. A právě tento muž má být v roce 2023 společně s dalšími 6 umělci z celého světa prvním vesmírným turistou.

Elon Musk (vlevo) a Yusaku Maezawa na pondělní tiskové konferenci

S touto informací na včerejší tiskové konferenci přispěchal sám generální ředitel SpaceX, Elon Musk. „Chceme, aby se lidstvo co možná nejdříve stalo vesmírnou civilizací, a toho také v horizontu několika let dosáhneme.“ Na tuhle myšlenku okamžitě navázal také Maezawa: „Už když jsem byl dítě, dokázal jsem na měsíc zírat celé hodiny. Inspiroval mě a věřím, že i nadále bude inspirovat celé lidstvo.“ Musk také nastínil podrobnosti celého vesmírného výletu. Hlavní hvězdou celé události bude nová kosmická loď Big Falcon Rocket, která měří 118 metrů a je schopna pojmout až 100 lidí. Jak už jsme ale psali na začátku, v prvním, pětidenním letu bude pouze 6-8 výletníků. A to z důvodu dostatečného prostoru pro všechny členy posádky, potraviny a vodu, jež samozřejmě nesmí chybět. Podrobnosti o dalších technických detailech nebyly zatím odtajněny.

Je ale jasné, že tento „malý výlet“ okolo měsíce bude jen předstupeň něčeho většího. Elon Musk vždy mluvil o kolonizaci Marsu a bude zajímavé sledovat, jestli se mu to skutečně někdy podaří. Už teď se ale diskutuje, že s doplněním 100 tun paliva na oběžné dráze Země by Big Falcon Rocket měl zvládnout doletět až k Marsu. Pokud se na rudé planetě navíc podaří vytvořit funkční a bezpečný systém skladování paliva, budeme opět blíže meziplanetárním letům.

Další krok vstříc výpravě na Mars. SpaceX úspěšně vypustil raketu Falcon Heavy

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button