AktualityNovinky

Známe další detaily k chystanému iPhone 6S

Neuběhlo ani pár dnů a opět tu máme další spekulace na téma příští generace jablečného smartphonu. Podle několika renomovaných analytiků nedojde k přeskočení „eskové” řady a v září skutečně dorazí iPhone s označením 6S a 6S Plus. Pokud se těšíte na konstrukční změny, zřejmě se jich nedočkáte. Veškeré inovace se odehrají pod kapotou, kde má tikat nový čipset Apple A9. Dodávky surových komponent zajistí Samsung a jeho moderní linky na produkci 14nm čipů. V podstatě je jisté, že Apple bude vycházet ze stejné architektury čipsetu, jaký se nalézá v Samsung Galaxy S6.

iPhone-6-gray-silver-gold-back-camera-e1422282932304

Kapacita operační paměti má poskočit na rovné 2 GB. Modul bude typu LPDDR4 (20nm technologie), tudíž lze očekávat citelný nárůst ve výpočetním výkonu. Pokud k tomu připočteme skvělou optimalizaci systému iOS, lze předpokládat, že nový iPhone bude hledat konkurenci jen velmi těžko. KGI Securities dále potvrdilo zvěsti o fotoaparátu s rozlišením dvanáct megapixelů a displej s integrovanou technologií Force Touch. S tím budou zřejmě souviset změny v uživatelském prostřední, nicméně zde bližší informace zatím neexistují a proto si budeme muset počkat na některý z dalších úniků.

Apple Silver iPhone 6 Plus showing the home screen with iOS 8.

Asi každý z vás si jistě vzpomene na mediálně propíranou aféru s ohýbáním konstrukce iPhone 6. Aby nenastala podobná situace, Apple hodlá použít na výrobu šasi upravenou slitinu hliníku (Series 7000), která má být pevnější a lze na ni narazit v chytrých hodinek Apple Watch Sport. Na závěr je vhodné dodat, že se stále jedná o nepodložené informace a proto tuto skutečnost berte na vědomí. Do rozběhnutí výrobních linek zbývá ještě několik měsíců, což je dostatečně dlouhá doba na změnu klíčových parametrů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button