Novinky

Životní cyklus produktů Applu průměrně trvá čtyři roky. Android vydrží jen polovinu

O produktech Applu se nedá říct, že by byly zrovna levnými zařízeními. A vyšší není jen pořizovací cena nových přístrojů. Svou hodnotu si totiž na poměrně vysoké úrovni drží i použité kusy. Podle zjištění analytické firmy Amysco ovšem pro vyšší cenu jablečných přístrojů existuje jeden argument. Jejich životnost je totiž oproti konkurenci pracující na operačním systému Android až dvojnásobná.  

Průměrný iPhone aktivně slouží po dobu okolo čtyř let, zatímco přístroje s Androidem jdou do důchodu už ve dvou letech. Životnost spočítala společnost Amysco na základě poměru mezi počtem celkově prodaných iPhonů a těmi, které jsou nyní v aktivní službě. Tímto způsobem tak bylo možné odhadnout, jak dlouhý životní cyklus bývá v případě dvou nejrozšířenějších mobilních platforem obvyklý.  

Nový výzkum ukázal hlavní důvody, proč lidé nechtějí iPhone X

Ani získání správných hodnot není zrovna jednoduché. Apple totiž v tomto ohledu není příliš sdílný. Výzkum tak vycházel z rok starých informací, kdy Tim Cook během premiéry nových produktů sdělil, že lidé po světě používají 1,3 miliardy jablečných zařízení. Na základě porovnání s prodejními čísly Applu pak bylo zjištěno, že průměrná životnost Apple produktů činí čtyři roky a tři měsíce. Přesné vyčíslení očekávané životnosti je u spotřební elektroniky ošemetné. Amysco proto na svých stránkách uvádí, že spíše, než o životnost v pravém slova smyslu, jde o dobu, než u konkrétního výrobku dojde k morálnímu opotřebení.   

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

6 Komentáře

  1. O tgu technickou životnost snad jde, ne? Jestli je morálně zastaralý systém, to mě nezuajímá ani u Androidu ani u Windows, nemám potřebu neustálých protivných UPGRADE, když 95 % produktů ze systému stejně v životě nepoužiji. Je to stejné jako s drahými auty a dalšími technickými vymoženostmi, které jen komplikují nám starším lidem hlavu.

  2. Tohle říkám pořád. Lidi sice nadavaj ze je iPhone drahej, ale vydrzi 2x tolik co telefony s Androidem

    1. Mám telefon s Androjdem již 6 let. A jede pořád v pohodě. Soused již jabko musel 2x vyměnit!

    2. Klasická odpověď apple ovečky která se chytá každého nesmyslu kde se píše že iphone je lepší. Už sám průzkum je naprostá hloupost a v článku se jasně píše že jde odhad a ne o realitu. Apple totiž nezveřejňuje čísla prodejů. A je celkem jasné proč. Nechce aby se vědělo kolik přesně se čeho prodalo protože to nebudou dobrá čísla. Kdyby byla tak se jimi chlubí a netají je. O tom jak se hodnotily androidí zařízení a hlavně jaká zařízení tam není ani čárka. On je totiž zásadní rozdíl mezi androide telefonem za 4 tis. nebo za 20 tis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button