Novinky

Nový výzkum ukázal hlavní důvody, proč lidé nechtějí iPhone X

V loňském roce představený iPhone X otevřel novou kapitolu jablečných smartphonů, která v mnoha ohledech mění zažité standardy a nastavuje novou filosofii toho, jak si Apple představuje mobilní zařízení současnosti. Ačkoli se iPhone X může chlubit skutečně špičkovou výbavou a originálním designem, prodejním trhákem se ani zdaleka nestal.

Na toto téma se zaměřil nový výzkum, jehož výsledky dávají nahlédnout na vnímání běžných spotřebitelů. Průzkumu se zúčastnilo 1500 respondentů, kteří nepodlehli síle marketingu a zůstali věrní stávajícímu zařízení.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Z celkové počtu se 44 % všech dotázaných shodlo na tom, že jsou spokojeni se stávajícím zařízení, které funguje dobře a tím pádem nemají potřebu pořizovat novější iPhone. Druhým nejčastějším důvodem je podle koncových spotřebitelů cena, která je příliš vysoká – tento argument získal 31% podíl. Zhruba 8 % respondentů pak odvětilo, že chtějí zařízení s větším displejem, než jaký nabízí současný iPhone X. Zbylých 17 % se rozdělilo mezi ostatní důvody.

Výsledky průzkumu ukázaly, že uživatelé u iPhonu X řeší nejvíce vysokou cenu a velikost displeje. S ohledem na dosavadní úniky se ovšem dá předpokládat, že právě tyto aspekty vyřeší letošní novinky, respektive predikovaný iPhone X Plus, který údajně nabídne 6,5“ úhlopříčku. Co se týče ceny, tak jejich snížení se jeví značně nepravděpodobné, nicméně nástup nových modelů se promítne do zlevňování stávajících iPhonů a to včetně iPhonu X, který se tím pádem stane dostupnějším pro širší část uživatelů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

7 Komentáře

  1. Mohl by mi autor tohoto zavádějícího článku vysvětlit, kolik je těch “kteří nepodlehli síle marketingu a zůstali věrní stávajícímu zařízení” oproti celkovému počtu lidí co podlehli? Jen abych si udělal obrázek o tom, jak jsou ty argumenty relevantní a jak dalece se autor pokouší manipulovat s míněním čtenářů.

  2. Já se zrovna řadím do té skupiny, která nepodlehla mánii kolem iPhonu X. Velikost displeje mi nevadí, ale ta cena je úplně mimo. Raději jsem sáhnul po iPhone 8 Plus, který nabízí téměř stejné parametry a nestojí nesmysl

  3. ok. Takže teď víme o 1501 lidech co nepodlehli marketingovým trikům. Pořád mi ale chybí ten údaj, kolik je těch co podlehli. 🙂 Ale musí to být marginální číslo. Jinak by přece nemělo smysl psát o velevýzkumu zkoumajících 1500 lidí, kteří nepodlehli a z toho dovozovat jak se vlastně ten iPhone X strašlivě špatně prodává?

  4. Do iPhonu X jsem sel kvuli tomu, ze jsem prechazel z 5s a chtel jsem neco mensiho nez Plus varianta. Kolem sebe ale mam spoustu znamych, co iPhone X nechteji bud kvuli cene nebo pomeru stran displeje. Jestli Apple predstavi iPhone X Plus, tak se bojim toho, ze se nebude stydet nasadit jeste nesmyslnejsi cenu… :-/

  5. Takže výzkum ukázal že existuje někde 8% megaúchylů co chtěji nosit u ucha plasmovou televizi… Cokoliv nad 4-4,5″ je jako mobilní zařízení nesmysl.

    Mně se třeba na Xku nelíbí (krom velikosti) vůbec ten vzhled, dinej ožužlanej blob. Pak chybějící home button, ten oceňuju při návratu na SEčko. A cena, co si budeme povídat doby kdy vlajková loď stála 15 tisíc byly ještě v pořádku, ovšem tenkrát asi ty telefony ještě nějakej drobnej posun přinesly, dneska už jsme 5-8 let za zenitem a netřeba cokoliv měnit nebo vyvíjet. Asi jako počítače.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button