Novinky

Zhiyun Smooth Q2: kompaktní gimbal pro mobily nabízí řadu pokročilých funkcí a dlouhou výdrž

Známý výrobce motorizovaných stabilizátorů, Zhiyun, uvedl na náš trh nový model gimbalu Zhiyun Smooth Q2. Novinka je určena pro použití s chytrými telefony a nabízí řadu zajímavých funkcí. Mezi hlavní přednosti patří kompaktní design bez nutnosti vyvažování a výdrží až 17 hodin na jedno nabití. Další výbava zahrnuje podporu speciálních efektů, jakými jsou například režimy Vortex, Dolly Zoom, timelapse a sledování objektů.

Velmi příjemným benefitem je samotná konstrukce s délkou pouhých 20 centimetrů. Díky tomu je gimbal velmi skladný a nevyžaduje žádné speciální nároky na transport či manipulaci. Uvnitř rukojeti se ukrývá vyměnitelný akumulátor s kapacitou 4500 mAh, který se nabíjí prostřednictvím USB-C.

Na mobilních telefonech se systémem Android a iOS pomocí Bluetooth můžete přímo ovládat nativní aplikaci fotoaparátu bez nutnosti použití jiné speciální aplikace. Výrobce zjednodušil všechny ovládací prvky na jeden LED indikátor, dvě tlačítka a jeden 5cestný joystick, který je intuitivní a snadno použitelný. Běžný závitový šroub 1/4″ zajišťuje, že je tento stabilizátor kompatibilní s většinou doplňků na trhu.

Jedním tlačítkem můžete přepínat mezi 6 režimy. Kromě režimu Pan Following, Following pro sledování vybraného objektu nebo akce je k dispozici také režim Lock pro uzamknutí gimbalu ve směru natáčení. Dolly zoom nabízí přiblížení nebo oddálení s dramatickým filmovým efektem. Unikátní pro tuto kategorii gimbalů je režim Vortex, který dává tvůrcům videa svobodu při tvorbě 360° záběrů ve všech směrech kolem vlastní osy. Nově integrovaný režim POV s plným rozsahem umožňuje 360° synchronní pohyb na třech osách, čímž poskytuje videím působivý efekt. K dispozici jsou také další filmové funkce jako je časosběr (timelapse), motion lapse, nebo panoramatické záběry.

Neméně vítaným prvkem je západka pro rychlé nasazení smartphonu, který není nutné vyvažovat. Kromě toho je Zhiyun Smooth Q2 vybaven portem USB-C, díky němuž může fungovat také jako powerbanka pro nabíjení mobilního telefonu. Zhiyun Smooth Q2 lze pořídit na tuzemském trhu za doporučenou maloobchodní cenu 3 990 Kč včetně DPH. 

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button