Novinky

Zbrusu nový MacBook Pro dorazí v létě. Bude to nabušená bestie s novou generací procesoru

Pomalu a jistě se blížíme k další významné akci, během níž Apple pravidelně představuje své novinky. Ti bystřejší už začínají tušit, že mám na mysli vývojářskou konferenci WWDC 2021, která s sebou přinese novou verzi iOS 15 a společně i další aktualizace systému macOS, iPadOS, watchOS a tvOS. Letos to ovšem vypadá, že vše nezůstane pouze u softwaru a nakonec se dočkáme i nového hardwaru. Alespoň tak to vyplývá z nejnovější zprávy publikované redakcí Bloomberg, která se dostala k velmi zajímavým informacím ze zákulisí Applu.

Foto: Unsplash / autor: Andras Vas

Podle všeho se Apple připravuje na uvedení další verze MacBooku Pro, který se pochlubí desetijádrovým procesorem, až 32jádrovou grafikou a operační pamětí s kapacitou až 64 GB. Zdroj zprávy uvádí, že avizované MacBooky Pro dostanou nové čipsety, které Apple interně nazývá Jade C-Chop a Jade C-Die. Obě verze disponují osmi vysoce výkonnými jádry a dvojicí efektivních jader pro zpracování nenáročných procesů. Rozdíl je pouze v grafické části, jedna verze nabídne 16 a druhá 32 grafických jader.

Velmi lákavě zní také údaj o velikostí operační paměti, která bude údajně činit až 64 GB, což budou kvitovat zejména profesionální uživatelé. Vylepšení má doznat také Neural Engine s lepší podporou zpracování úloh za pomoci strojového učení. Zpráva dále uvádí, že nové MacBooky Pro nabídnou slot na SD kartu, magnetický MagSafe konektor pro napájení a několik Thunderbolt portů. Hovoří se také o návratu HDMI, nicméně tomu osobně příliš nevěřím.

Zdroj: Viktor Kadar

Pokud jde o termín oficiálního odhalení, nejreálněji se jeví již zmíněná konference WWDC 2021, byť existuje možnost, že Apple zvolí jinou taktiku a nové Macy představí na samostatné akci. Otazník také visí nad velikostí displejů, jelikož delší dobu se hovoří o tom, že Apple uvede 14“ a 16“ variantu MacBooku Pro.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button