Novinky

Zapomeňte chvíli na iPhone 14, do konce roku nás čeká silná nálož nových produktů. Na co se můžeme těšit?

Všichni netrpělivě čekají, až Apple představí iPhone 14 (Pro) a Apple Watch Series 8, ovšem do konce roku se pravděpodobně dočkáme řady dalších, neméně atraktivních, novinek. Pojďme se tedy podívat, co dalšího si pro nás inženýři z Cupertina chystají. Hned na úvod je třeba zmínit, že následující měsíce budou na Apple produkty opravdu bohaté a pokud plánujete pořízení nového Macu, iPadu či AirPods, nejspíše se vyplatí těch pár týdnů počkat.

AirPods Pro 2

Apple vydal AirPods Pro v roce 2019. Jinými slovy, od jejich premiéry uběhly téměř tři roky, takže nastal nejvyšší čas na představení další generace. Všeobecně se očekává, že AirPods Pro 2 dostanou inovovaný čip H1, který bude mít na starosti většinu klíčových funkcí. Ty má představovat vylepšená funkce ANC, podporu přehrávání zvuku v „beztrátové“ kvalitě a rozšířené schopnosti umožňující sledování zdravotních funkcí. Od AirPods Pro 2. generace se totiž očekává, že je Apple vybaví snímačem tepové frekvence a dalšími senzory pro detekci pohybu hlavy. Nové má být také nabíjecí pouzdro s možností integrace služby Najít (Find My).

Nabušený iPad Pro s M2 čipem

Ještě do konce letošního roku se má objevit také nový 11“ a 12,9“ iPad Pro s M2 čipem. Z hlediska designových rysů se nejspíše nic nezmění a oba nové tablety budou vypadat na první pohled stejně jako jejich předchůdci. Přesto se však najde prostor pro jejich vylepšení. Dosavadní indicie naznačují, že nová modelová řada iPad Pro nabídne bezdrátové nabíjení skrze technologii MagSafe. Další změna se odehraje u rozhraní Smart Connector, které má dostat o jeden pin navíc. To může odkazovat na nový typ příslušenství. Zřejmě by mohlo jít o novou Magic Keyboard. Zde se však pouštíme do divokých vod spekulací, které postrádají reálnější základy. Ostatní vylepšení budou standardního charakteru, což bude znamenat kvalitnější fotoaparát či lepší zobrazovací vlastnosti displeje.

Foto: Unsplash

iPad 10. generace

Svého nástupce se dočká také nejlevnější iPad v nabídce Applu. V pořadí již desátá generace si zachová tradiční design s domovským tlačítkem kombinující čtečku otisků Touch ID. Zákulisím se také nesou zvěsti, že základní iPad přijde o jack na sluchátka. Srdcem tabletu se pravděpodobně stane čipset A14 Bionic, který by měl stačit na většinu funkcí v iPadOS 16 včetně Center Stage a rozběhnutí všech oblíbených aplikací.

Apple TV s procesorem A14

Na své si přijdou letos také milovníci televizní zábavy. Pro ně Apple chystá novou Apple TV, která má nabídnout mnohem vyšší výkon díky implementaci procesoru A14. V tomto případě není zcela jasné, jakým směrem se celá platforma posune, ale je dost možné, že Apple bude přes novou televizní krabičku opět tlačit svou herní službu Apple Arcade. Zároveň není vyloučeno, že další verze Apple TV dostane novou roli, respektive bude hlouběji provázána s chytrou domácností.

Bestiální Mac Pro

Pomyslnou třešničkou, která korunuje letošní rok, by mohla představovat premiéra nového Macu Pro. O této novince toho zatím příliš nevíme, ale jedno je jisté. Půjde o ten nejvýkonnější a pochopitelně také nejdražší počítač v historii Applu. Očekávání jsou v tomto směru obrovská, a pokud to dopadne tak, jak všichni očekávají, můžeme se těšit na nekompromisní bestii. Z té budou mít největší radost zejména movití profesionálové z řad tvůrci multimediálního a digitálního obsahu. Nový Mac Pro bude zároveň představovat završení přechodu z Intel procesorů na vlastní ARM čipsety. Velkou neznámou zatím zůstává, zda si chystaný model zachová svou modularitu, nebo půjde o hotové řešení bez možnosti budoucího upgradu.

Jak můžete vidět, do konce roku nás toho čeká opravdu hodně, a pokud se dočkáme alespoň části z výše avizovaných novinek, bude to stát rozhodně za to. Do té doby nám můžete dát v komentářích vědět, na jaký produkt se nejvíce těšíte, případně čím by vám Apple udělal největší radost.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button