FinderTipy a triky

Základy OS X: Co je to Boční panel

Levá část jakéhokoliv okna Finderu se nazývá Boční panel. Boční panel poskytuje rychlý přístup k nejběžněji používaným místům operačního systému. Boční panel je rozdělen do tří sekcí. Každá sekce je od následující rozpoznatelná podle nadpisu, který je celý velkými písmeny.

Pohled na okno Finderu se zvýrazněným bočním panelem v systému Mountain Lion

sidebar01

V první sekci – ZAŘÍZENÍ – úplně nahoře nalezneme všechna připojená zařízení (jako jsou externí disky, CD a DVD nebo USB klíčenky a další). Kdykoliv připojíte k Macu nějaké zařízení zobrazí se v této sekci.

Prostřední část bočního panelu – OBLÍBENÉ –  je vyhrazena k rychlému přístupu k uživatelským adresářům. V této sekci naleznete například:

  • Aplikace
  • Plocha
  • Dokumenty
  • Stahování
  • a další

V poslední sekci – SDÍLENÉ – se budou zobrazovat počítače, které lze nalézt na společné síti a odtud k nim přistupovat.

Přizpůsobení

Boční panel lze jednoduše přizpůsobit potřebám uživatele. Lze z něj položky odebírat a nebo naopak do něj položky přidávat. Do prostřední sekce lze přidat v podstatě cokoliv, ať už je to složka ke které chcete mít rychlý přístup nebo například aplikace, webový odkaz, sešit excelu nebo dokument ve wordu.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Mimochodem zajímalo by mně jestli si krom mně někdo další všimnul že od Leoparda se už nemění velikost ikon v bočnim panelu ? je to celkem nelogický. Když změnim velikost okna v Tigerovi, mění se i velikost ikon. Když v novějších OS tak jsou ikony v panelu pořád prťavý. Celkem proti logice, když novější OS choděj většinou na větších monitorech s vyšim rozlišenim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button