FinderTipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X – Spotlight vyhledávání z Finderu

Můžete provést vyhledávání Spotlight přímo z libovolného okna Finderu. Jednoduše zadejte své hledání do pole v pravém horním rohu okna Finderu a Spotlight výsledky se zobrazí v aktuálním okně.

Jak můžete vidět, výsledky budou seřazeny podle typu. Obrázek výše ukazuje výchozí pořadí řazení na základě odpovídajících položek umístěných při vyhledávání.

Zúžení vyhledávání

Chcete vyhledávání zúžit nebo být konkrétnější? Stačí kliknout na znaménko plus v pravém horním rohu a přidat možnosti vyhledávání. Po kliknutí na tlačítko uvidíte nový řádek, tak jak je zobrazeno níže:

Kdybych chtěl najít pouze aplikace, kliknul bych na  tlačítko s nápisem “cokoli” a z menu zvolil Aplikace:

Jakmile je vybrána Aplikace, výsledky vyhledávání jsou automaticky zúženy. Můžete samozřejmě vybrat cokoliv z nabízeného menu a výsledky zúžit ještě více nebo výsledky vyhledávání uložit kliknutím na tlačítko Uložit a použít je jako dynamické složky.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button