Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X díl pátý – Složky Knihovna

Systém Mac OS X byl navržen se třemi klíčovými izolačními vlastnostmi: systémová izolace, izolace uživatelká a izolace paměti a aplikací. Toto se týká například složek Knihovna.

Tři různé složky Knihovna

V Mac OS X lze nalézt tři různé složky Knihovna z nichž každá je samozřejmě umístěná úplně jinde.

  • Systém/Knihovna
  • Knihovna
  • Uživatelé/(uživatelské jméno)/Knihovna

Systém/Knihovna

V této knihovně jsou uloženy soubory, které pro svoji funkčnost a běh vyžaduje Mac OS X. Obsah této složky byste neměli měnit nebo mazat soubory.

Knihovna

Tato knihovna obsahuje soubory, které jsou společné pro všechny uživatele a aplikace běžící na Mac OS X. Jedním z příkladů mohou být nainstalovaná písma a tiskárny. Obsah této složky může být měněn pouze administrátory. Do této složky ukládají programy podpůrné soubory, které potřebují pro svůj běh.

Uživatelská knihovna

V uživatelské knihovně jsou uloženy soubory jen pro přihlášeného uživatele. Jsou sem ukládány specifické uživatelské nastavení, poslední spouštěné položky, záložky ze Safari a dalších prohlížečů, položky Adresáře, klíčenka a další. V Mac OS X Lion je uživatelská složka knihovna skrytá. Pro přístup do této složky stačí v horním menu Finderu kliknout na Otevřít a stisknout klávesu ALT a složka Knihovna se zobrazí.

Pamatujte: Pokud nevíte co přesně děláte tak nikdy neměňte obsah složek Knihovna.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button