Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X díl osmý – Odhlášení ze systému

Kdykoliv vypnete Mac, nejdříve budete odhlášeni ze systému. Pokud máte ve svém systému více uživatelských účtů, můžete se odhlásit a další uživatel se může přihlásit bez toho, aby musel restartovat počítač.

Co odhlášení dělá?

Jakmile se odhlásíte, jsou ukončeny všechny běžící aplikace a otevřené soubory. Budete dotázáni k uložení všeho co nemáte uložené, předtím než budete odhlášeni.

Způsoby odhlášení

Existuje několik způsobů jak se odhlásit. Můžete jednoduše systém vypnout nebo použít některý z následujících způsobů.

Odhlásit se přes Apple Menu

Klikněte na ikonu Jablka v levém horním rohu a z menu zvolte Odhlásit…

Zobrazí se vám následující dialogové okno a začne minutové odpočítávání. Dialog potvrďtě kliknutím na Odhlásit nebo stiskněte klávesu ENTER. Pokud nic neuděláte a máte všechny dokumenty uložené počítač vás sám po uplynutí odpočítávání odhlásí.

Použítím klávesové zkratky

Stiskněte současně klávesy SHIFT CMD ⌘ Q

Zobrazí se úplně stejné okno jako v případě odhlášení přes Apple menu.

Stisknutím klávesové zkratky SHIFT ALT ⌥ CMD ⌘ Q

budete odhlášeni okamžitě bez potvrzovacího dialogového okna.

Pokud je zapnuté Rychlé přepínání

Rychlé přepínání uživatelů je funkce, která může být povolena pro Macy s více uživatelskými účty. Tato funkce umožňuje, aby se další uživatel přihlásil bez nutnosti odhlášení současného uživatele. Pokud je funkce rychlého přepínání povolená v pravém horním rohu budete mít zobrazenou buď ikonu uživatele nebo uživatelské jméno. Po kliknutí bude zobrazené dialogové okno pro zadání hesla.

 

 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button