Novinky

Základní iPhone 15 se ProMotion ani Always-On letos opět nedočká

Funkce ProMotion, která umožňuje dynamicky měnit obnovovací frekvenci displeje, byla představena už s příchodem iPhone 13 Pro. Aktuální generace iPhone 14 Pro (Max) pak dostala nový typ zobrazovače s technologií LTPO, jež v určitých scénářích pomáhá snížit obnovovací frekvenci až na 1 Hz, a tím pádem zásadně zlepšit výdrž baterie. Toto vylepšení poté umožnilo implementaci funkce Always-On, jelikož při jejím zapnutí se automaticky nastaví obnovovací frekvence 1 Hz a iPhone tak sníží svojí spotřebu na nezbytné minimum.

Zdroj: macrumors.com

Minulý rok byly tyto funkce vyhrazené pouze pro modely s přídomkem „Pro“ a dle posledních spekulací tomu nebude jinak ani letos. Dle leakera yeux1122 z korejského blogu Naver totiž společnost Apple již uzavřela dohody o dodávkách panelů pro iPhone 15 a brzy dojde na sériovou výrobu. Z dojednaného kontraktu vyplývá, že specifikaci podporující obnovovací frekvenci LTPO 120 bude mít pouze řada iPhonů s označením “Pro”. To znamená, že základní iPhone 15 tedy nebude disponovat nejen LTPO technologií, ale i funkcí Always-On, která s ní úzce souvisí.

foto: 9to5mac

Tuto spekulaci nedávno potvrdil také dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, který ve svém příspěvku uvedl, že zakázky na výrobu panelů pro iPhone 15 a 15 Plus získala čínská společnost BOE, jež nebude mít kapacitu na hromadné dodávky LTPO displejů dříve než v roce 2024. Pokud je tedy pro vás důležitá vysoká obnovovací frekvence či funkce Always-On, tak vám stále bohužel nezbyde nic jiného, než sáhnout po dražší verzi iPhonu.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button