Novinky

Za prémiový design už nemusíte připlácet. Letos jej dostanou i základní iPhony 15

V posledních letech bylo zvykem, že se design základních a prémiovějších iPhonů výrazně lišil. Konrétně tím, že nižší řada měla lesklá skleněná záda s matnými hliníkovými rámečky, zatímco Pro varianty disponovaly matnými zády s lesklými ocelovými rámečky. Rozdíl tedy byl znatelný na první pohled.

Letos by se však toto údajně mělo změnit. Proslýchá se, že všechny nově představené iPhony, kterých se pravděpodobně dočkáme v září jako každý rok, budou mít skleněná matná záda. Rozdíl by měl zůstat v rámech, kde zůstane zachováno rozdělení lesklá vs. matná. U modelů Pro by dokonce mělo dojít ke změně materiálu a orámování by mělo být titanové.

zdroj: macrumors.com

Zdá se to jako logický krok. Už v minulosti jsme zažili situace, kde nejprve exkluzivní vlastnost modelů Pro, byla implementována do standardních variant. Jako příklad lze uvést třeba bezrámečkový OLED displej, který se do standardní verze dostal až u iPhonů 12. Stejně tak výřez Dynamic Island, který známe z loňských iPhonů 14 Pro, by letos téměř jistě měl dorazit do všech představených telefonů.

Jak budou finálně letošní iPhony 15 vypadat, si samozřejmě musíme počkat až do září. Díky velkému množství úniků z důvěryhodných zdrojů, které v minulosti předpovídali nakonec reálné provedení produktů, si už teď dokážeme udělat poměrně dobrý obrázek o tom, co nás na podzim čeká.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button