Novinky

Z toho by si měl vzít Apple příklad. Šikovný kutil vytvořil dokonalou verzi Magic Mouse

  • Šikovný kutil si sestrojil unikátní modifikaci Magic Mouse
  • Myš má ergonomický tvar a lze ji používat i během nabíjení
  • Dokumentaci s návodem na sestavení najdete na GitHubu

Apple uvedl svou počítačovou myš Magic Mouse v roce 2009, která na tehdejší dobu působila jako čisté zjevení. V porovnání s konkurencí nabízela elegantní design s nízkým profilem a namísto tlačítek měla dotykovou plošku podporující gesta. Redesign dorazil až v roce 2015, který však s sebou přinesl pouze dvě vylepšení. V prvé řadě jsme se zbavili nutnosti vkládat dvě tužkové baterie, jelikož Magic Mouse dostala vlastní akumulátor. 

S tím přímo souvisí také přidání nabíjecího rozhraní, které se Apple rozhodl umístit na spodní stranu. Toto řešení se okamžitě stalo zdrojem pro nespočet memů a rozhořčených reakcí, jelikož během nabíjení nejde Magic Mouse používat. Další vlna kritiky se snesla na nevhodně zvolenou ergonomii, která vyhovuje jen málokomu.

Magic Mouse má v podstatě dvě negativa: kontroverzní tvarování a naprosto nevhodné umístění nabíjecího portu. Čas od času se proto najdou uživatelé, kteří se snaží jeden či druhý nedostatek vyřešit nejrůznějšími způsoby.

Magic Mouse lze během nabíjení normálně používat

Velice zajímavou iniciativu předvedl softwarový inženýr Ivan Kuleshov, který na svém profilu sociální sítě X (dříve Twitter) publikoval sérii příspěvků o vylepšení Magic Mouse. V prvé řadě si vytvořil vlastní 3D model ergonomicky tvarované základny, do které vložil vnitřnosti z původní Magic Mouse. Skořepina vytištěná na 3D tiskárně ale není pouze obyčejným obalem. Šikovný kutil totiž rozebral Magic Mouse a jednotlivé komponenty zasadil do vymodelované struktury podle vlastního návrhu.

Ivan se však nespokojil pouze s vyřešením ergonomie a pustil se také do problému s nepoužitelnou Magic Mouse během nabíjení. Rozhodl se proto obejít původní obvody a přidal další napájecí modul s USB-C portem, který napojil na vývody akumulátoru. Samotný port se potom nachází v přední části myši, takže pokud to vyžaduje situace, nic nebrání tomu, aby Magic Mouse bylo možné během nabíjení používat standardním způsobem.

upravená verze Magic Mouse

Pokud vás zajímá více informací o tomto zajímavém projektu, doporučuji navštívit tuto stránku, kde autor popisuje celý proces včetně počátečních fází vývoje. Jestli vás ale tento nápad skutečně zaujal a chtěli byste si vytvořit podobně vychytanou Magic Mouse, na GitHubu tvůrce najdete potřebnou dokumentaci. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button