Novinky

Z jakého důvodu se nakonec rozhodl Apple odstranit 3,5mm jack?

Jak jsme věděli již několik měsíců dopředu a nakonec se to i vyplnilo, Apple se rozhodl odstranit 3,5mm jack z nového iPhonu 7 a 7 Plus. Měli jsme tu spoustu spekulací, proč se Apple takto rozhodl, mimo jiné i v našem článku zde. Dnes už ovšem známe pravdu a můžeme s jistotou říct, proč se tak stalo a my se tak dnes již neobejdeme bez bezdrátových sluchátek nebo sluchátek s Lightning konektorem.

phprs6zks

Vývojáři iPhonu 7 potvrdili, že myšlenka odstranění výstupu pro sluchátka, se jim začala rýsovat v hlavách během vývoje tohoto nového krasavce. Jednoduše řečeno, vývojářům se nepodařilo vměstnat vylepšený fotoaparát s jinými komponenty telefonu do šasi. Když se Apple snažil najít místo uvnitř šasi, zjistil, že nejlepší by bylo, kdyby 3,5mm jack z iPhonu úplně zmizel. Tím tak Apple dokázal dát všechny komponenty společně s displejem a šasi dohromady a zbývalo už jen vymyslet, jak vlastně budou fungovat nová sluchátka. Nutno je také podotknout, že se Applu díky tomuto kroku také podařilo udělat voděodolný iPhone.

sluchatka

Apple také přiznal, že konektor sluchátek je zastaralá věc a potřebuje inovovat. Spoustu nových vylepšení uvnitř zařízení brzdil právě tento 3,5mm „dinosaurus”, jak řekl jeden z vývojářů. Aby Apple umožnil snadnější přechod ze sluchátek s klasickým jackem, k iPhonu dodává redukci. Jak se Applu tento krok podařil, uvidíme časem, ale musíme uznat, že nám nabídl zajímavé a inovativní řešení v podobě nových Airpods.

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Je to celé jen o tom aby vlivná společnost udělala první krok. Bez toho neexistuje poptávka po nedokonalé technologii která má své mouchy (slabá výdrž, párování etc) a bez poptávky nemají firmy zájem investovat do vývoje této technologie. S ip7 vznikne dostatečné mnohžství zákazníků aby se firmám investice do vývoje vyplatila a bezdrátové se posune o pěkný kus dál. Za 2-3 roky budeme jen vzpomíínat jak jsme se tahaly a kabelem na sluchátkách…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button