AktualityAplikace iOSiOSNovinky

Youtube vzal na milost vertikálně natočená videa, nyní je zobrazí na celou obrazovku

Společnost Google vydala další aktualizaci své mobilní aplikace Youtube. Ta se zaměřuje na stále rozšířenější trend natáčení klipů v režimu na výšku. Doposud se vertikální videa zobrazovala s černým ořezem, nicméně po čerstvé aktualizaci se po natočení zařízení obsah zobrazí na celou obrazovku. Pro mnoho zkušenějších uživatelů to znamená nepochopitelný ústupek, nicméně služby Youtube využívají miliony lidí, z nichž si nadpoloviční většina vůbec tuto problematiku neuvědomuje.

Samsung-Galaxy-S6-mockup-ai-vector

Stačí se například rozhlédnout kolem sebe na letních festivalech a ihned vám bude jasné, proč se Google uchýlil k tomuto kroku. Další novinkou je funkce upozornění na nově přidaná videa u sledovaných kanálů. V následujících týdnech má přijít změna v uživatelském rozhraní, která se více přiblíží Material Designu z operačního systému Android.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button