Novinky

Youtube plánuje omezit 4K rozlišení. Dostupné bude pouze pro Premium předplatitele

Youtube začínal jako kompletně bezplatná streamovací platforma, která obsahovala obsah bez jakýchkoliv reklam. Od té doby se však mnohé změnilo a po jeho odkoupení společností Google se do této platformy začaly dostávat nejdříve reklamy a před pár lety dokonce model využívající předplatné. Přesto je ale Youtube i v bezplatné verzi dnes velice dobře použitelný a s občasnou reklamou, která zároveň finančně podpoří sledované tvůrce, se již většina uživatelů smířila.

foto: Unsplash (autor: Sara Kurfeß)

Nyní si však uživatelé na Redditu a Twitteru začali stěžovat na náhlé omezení kvality sledovaných videí, kdy jim aplikace Youtube sděluje, že „4K rozlišení je k dispozici pouze pro předplatitele služby Youtube Premium.“  Google tedy pravděpodobně testuje novou změnu, kterou nedopatřením spustil i na některých účtech běžných uživatelů. Není však samozřejmě jasné, kdy a zda vůbec bude tato změna implementována na celou platformu Youtube.

Pokud vám však opravdu záleží na kvalitě videa a k zavedení této změny by nakonec došlo, tak jediný způsob, jak si užívat vysoké rozlišení i nadále, by představoval přechod na Youtube Premium. Individuální tarif stojí 179 korun měsíčně a přináší navíc i výhody jako odstranění reklam, přehrávání na pozadí či možnost videa stahovat pro offline sledování. Budeme však doufat, že Youtube nechá i nadále 4K rozlišení k dispozici pro všechny uživatele.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button