Novinky

Xiaomi jde Applu tvrdě po krku: Mi Notebook Air je lehčí, menší a levnější než MacBook

Čínská společnost Xiaomi je známá svou strategií, která velí vyrábět produkty s lákavým poměrem ceny a výkonu. Pro firmu jsou nejzásadnějším artiklem smartphony, s nimiž slaví úspěch po celém světě. S jídlem pochopitelně roste chuť a proto bylo pouze otázkou času, kdy zabrousí do segmentu přenosných počítačů. Novou zbraní v portfoliu značky se stala řada Mi Notebook Air, která zahrnuje dva modely. Větší a zároveň výkonnější z obou sourozenců nabídne 13,3“ displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů.

Snímek obrazovky 2016-07-27 v 17.54.17

Hnacím motorem se stal procesor Intel Core i5-6200U (až 2,7 GHz) a 8GB operační paměť. V těle o rozměrech 309 x 211 x 14,8 mm (1,28 Kg) se dále ukrývá dedikovaná grafická karta GeForce 940MX (1 GB DDR5 RAM) a 250GB SSD. Zajímavě zní konektorová výbava, která zahrnuje dva USB 3.0, HDMI, 3,5mm audio jack a USB Type-C pro napájení. Kapacita integrovaného akumulátoru 40 Wh, což má vystačit na 9,5 hodin kancelářské práce, příjemným bonusem je podpora rychlého nabíjení.

xiaomi-mi-notebook-air-236561

V Xiaomi evidentně pochopili, že uživatelé mají čím dál větší zájem o kompaktnější notebooky a společně s 13,3“ variantou představili alternativu s úhlopříčkou 12,5“. Rozlišení zůstalo stejné jako u většího modelu a veškeré další odlišenosti se odehrávají pouze pod kapotou. Na základní desce se usídlil procesor Intel Core M3, 4 GB RAM a SSD úložiště s kapacitou 128 GB. Vzhledem k nízkým energetickým nárokům čipsetu se tabulková výdrž vyšplhala na jedenáct hodin.

Xiaomi-Mi-Notebook-Air-3

Oba notebooky disponují 1Mpx kamerkou pro videokomunikaci, podsvícenou klávesnicí a předinstalovaným operačním systémem Windows 10. Xiaomi Mi Notebook Air bude alespoň prozatím oficiálně dostupný pouze na čínském trhu. Cena za dvanáctipalcový model bude činit zhruba 14 000 Kč, 13“ varianta by neměla překročit hranici dvaceti tisíc. Po vzoru ostatních čínských výrobců se ani Xiaomi nevyvarovalo srovnání s MacBooky, které jsou větší, tlustší a pochopitelně nesrovnatelně dražší. Na závěr je vhodné dodat, že teprve dlouhodobé testování ukáže, zda notebooky od Xiaomi skutečně dokážou nabídnout stejnou kvalitu jako Apple.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close