Novinky

Apple oficiálně potvrdil termín, kdy představí novou verzi OS X. Dočkáme se také nových Macbooků?

Apple před několika hodinami oficiálně potvrdil termín konference WWDC 2016, která se bude konat od 13. do 17. června v americkém San Franciscu. Konkrétní datum předčasně prozradila hlasová asistentka Siri, která bez jakýchkoli ostychů neváhala na tuto otázku odpovědět. Jakmile se v médiích začala tato zpráva objevovat, Apple neváhal a na oficiálních stránkách konference vše potvrdil. Jako každý rok se můžeme těšit na řadu novinek z oblasti softwaru. Hlavní roli bude hrát další verze operačního systému OS X, který se možná dočká přejmenování na MacOS. S ohledem na názvy ostatních platforem výrobce lze považovat tuto spekulaci za velice pravděpodobnou.

apple_launch_generic-970-80Během pětidenního maratonu přijde řeč na Apple Music, programovací jazyk Swift, Siri a další software zapadající do jablečného ekosystému. Konkrétnější informace prozatím chybí. V posledních dnech se často hovoří o nové generaci Macbooků. Údajně se máme těšit na přepracovaný Macbook Pro s novým typem konstrukce a Macbook Air, který se konečně dočká displeje s Retina rozlišením. Konference World Wide Developers Conference 2016 (WWDC) se uskuteční v kongresové budově Moscone Centre. Cena vstupenky činí 1 599 dolarů (zhruba 38 000 Kč), přičemž její zakoupení je podmíněno selekcí ze strany Applu.

Na jaké novinky z WWDC 2016 se nejvíce těšíte? Představí podle vás Apple nové Macbooky, nebo půjde o akci se zaměřením pouze na software?

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button