Novinky

WiZ oznámilo podporu standardu Matter pro chytrou domácnost. Podpory se dočkají také starší produkty

V souvislosti s novým SmartHome standardem Matter se objevuje čím dál více výrobců, kteří ohlašují podporu této nadějné platformy. Do tohoto klubu se nově přidává také společnost Signify, respektive značka WiZ, která spadá pod její křídla. WiZ se tak řadí mezi první značky internetu věcí (IoT), které budou podporovat tento jednotný komunikační systém pro chytrou domácnost.

Organizace Connectivity Standards Alliance (CSA), která vytvořila standard Matter, sdružuje výrobce produktů pro chytrou domácnost jako např. Apple, Google, Amazon a další. Tento projekt vznikl s cílem vytvořit prostředek pro zlepšení interoperability chytrých zařízení mezi značkami
a platformami. Velký důraz byl kladen i na zvýšení soukromí, bezpečnosti a jednoduchosti pro uživatele. 

Podpory Matter se dočkají také starší produkty

Společnost Signify se na zapojení do systému Matter velmi aktivně podílí a certifikaci kompletního portfolia WiZ plánuje dokončit do konce roku 2022. Od druhé poloviny roku 2023 budou mít všechny nové produkty WiZ na obalu logo Matter, aby je uživatelé snadno rozpoznali. Po dokončení certifikace obdrží všechny produkty vyrobené od poloviny roku 2021 aktualizaci firmwaru OTA (Over-The-Air), aby se staly součástí tohoto ekosystému. To se týká i dříve zakoupených a již nainstalovaných produktů.

foto: Signifi

Uživatelé zařízení WiZ budou moci i nadále používat všechny pokročilé funkce, jako jsou dynamické světelné režimy, přizpůsobitelné světelné scény a dvouzónové ovládání světla pomocí mobilní aplikace. S logem Matter však navíc získají kompatibilitu s ostatními produkty komunikujícími s tímto standardem bez ohledu na to, kdo je vyrobil.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button