Novinky

Withings uvedlo miniaturní laboratoř U-Scan na domácí analýzu moči. Poradí vám s výživou i ovulací

Společnost Withings patří mezi etablované výrobce, kteří se dlouhodobě soustředí na vývoj produktů pro monitorování lidského zdraví. Portfolio této značky je poměrně široké a zahrnuje například chytré váhy, teploměry, tlakoměry a další. Již tento rok však do nabídky přibude nový produkt v podobě platformy pro domácí analýzu biomarkerů z moči. Novinka se jsmenuje U-Scan a podle výrobce jde o technologicky nejpokročilejší zařízení, jaké kdy vyvinul. V zásadě se dá říct, že jde o miniaturní laboratoř, kterou stačí umístit do záchodové mísy.

Lidská moč obsahuje více než 3 000 metabolitů, a je tedy velmi dobrým materiálem, ze kterého lze získat obrovské množství dat. Systém U-Scan se skládá ze čtečky ve tvaru malého oblázku a vyměnitelných analyzačních kazet určených k vyhodnocování specifických biomarkerů. Prohlížení naměřených dat probíhá skrze synchronizaci s mobilní aplikací Withings Health Mate.

Withings U-Scan bude dostupný na evropském trhu se dvěma typy kazet. Cycle Sync bude určena primárně ženám pro sledování a vyhodnocování měsíčního cyklu. Kazeta U-Scan Nutri Balance poslouží pro sledování hydratace a dalších údajů spojených se životosprávou. 

foto: Withings

„Schopnost zařízení U-Scan provádět každodenní analýzu moči z pohodlí domova, dovolí běžným uživatelům plně využít potenciál údajů, které lze získat z moči. To z něj činí jeden z nejzajímavějších a nejkomplexnějších produktů, který jsme dokázali vyvinout. Prodej zahájíme se dvěma typy kazet: U-Scan Cycle Sync a Nutri Balance. Již nyní se ale moc těšíme na to, až budeme moci průběžně oznamovat další kazety a lékařské aplikace spojené s touto technologií“ – řekl Mathieu Letombe, CEO společnosti Withings.

Jak to funguje? Prostě se stačí vyčůrat.

U-Scan zahrnuje sofistikovanou čtečku, kterou je nutné umístit do záchodové mísy. Jde o malý oblázek s průměrem 90 milimetrů, který dokáže automaticky detekovat moč, která pochází sběrným kanálkem. Když senzor detekuje přítomnost moči, aktivuje se malé čerpadlo, které ji vstříkne do testovacího modulu. U-Scan využívá pro vyhodnocování dat chemické reakce a optické senzory. Po dokončení měření se vzorek moči vypustí zpět do mísy a jednotka se propláchne spláchnutím.

foto: Withings

Důležitou funkcí je Stream ID, která dokáže rozpoznat více uživatelů. K tomu využívá nízkoenergetické radarové senzory pro detekci specifických pohybů, vzdálenosti a proudu moči. Rotační válcovou kazetu lze popsat jako miniaturní laboratoř obsahující desítky maličkých testovacích kapslí pro chemickou analýzu. Získaná data a výsledky jsou bezdrátově přenášeny do mobilní aplikace. Kazety jsou výměnné a jejich životnost má být až tři měsíce.

Během pravidelného měření se uživateli zobrazují nejen naměřená data, ale také různé rady a doporučení. Ženám například pomůže s předpovědí začátku menstruačního cyklu a upozorní na ovulaci. Při použití kazety U-Scan Nutri Balance se uživatel dozví informace o pH, hladiny vitamínu C a ketolátek.

Cena a dostupnost

Systém U-Scan bude dostupný na evropském trhu ve druhé polovině letošního roku. Zákazníci budou mít k dispozici dvě verze kazet – Nutri Balance a Cycle Sync. Cena sady s jednou kazetou bude činit 499,95 EUR. V průběhu roku se mají objevit další verze kazet, které budou určeny pro lékařské využití.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button