Novinky

Wighings Body Scan: chytrá osobní váha s funkcí pro měření EKG, nervové aktivity a segmentového složení těla

Společnost Withings představila zbrusu novou chytrou váhu, jejíž cílem je poskytnout co nejvíce různých metrik spojených se sledováním lidského zdraví. Novinka se jmenuje Withings Body Scan a kromě hmotnosti dokáže měřit také segmentální složení těla, srdeční frekvenci, vaskulární věk, EKG a dokonce i nervovou aktivitu. 

Foto: Withings

Na rozdíl od konvenčně řešených modelů je váha Body Scan vybavena zasouvací rukojetí, do které výrobce ukryl hned několik senzorů včetně elektrod pro měření EKG a analýzy složení těla. Vestavěná baterie má vydržet jeden rok, poté ji stačí opětovně nabít. Zdravotní metriky se zobrazují na 3,2“ barevném LCD displeji.

Foto: Withings

Withings v oficiálních materiálech tvrdí, že váha Body Scan poskytne velmi přesné měření hmotnosti, tělesného tuku, procentuálním zastoupení vody, svalové hmoty, viscelárním tuku a kostní hmoty. Zařízení využívá systému multifrekvenční bioelektrické impedance, což sice není žádná novinka, ovšem díky vysouvací rukojeti zvládne měření pro různé části těla zahrnující trup, paže a nohy.

Foto: Withings

Další zajímavostí je podpora sledování aktivity potních žláz a malých nervů na chodidlech. Všechny hodnoty lze sledovat prostřednictvím mobilní aplikace, která uživateli poskytne různé formy koučingu a doporučení na základě řady klinických studií a zkušeností zdravotních specialistů. V rámci aplikace si bude možné dodatečně předplatit nejrůznější programy zaměřené na kondici a zdraví, které budou pomáhat s dosažením nastavených cílů. S dostupností Wighings Body Scan se počítá až v druhé polovině letošní roku, cenu výrobce nastavil na 300 dolarů, respektive 6 500 Kč bez daně.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button