Aplikace MacRecenze

Recenze: Weather HD

Tento program je určen pro snadné prohlédnutí předpovědi počasí, která je velmi přesná a stojí pouze 2,99 €. U této aplikace je velkou výhodou rozsáhlý výběr území (měst, vesnic nebo čtvrtí měst) na jejichž předpověď se můžete podívat a navíc je každá předpověď doprovázena pěknou HD simulací. Nyní ale k programu:

Hned při vstupu do aplikace se Vám naskytne pohled na vše co potřebujete. Vlevo je lišta s týdenním (po dnech) nebo denním (po hodinách) rozpisem. Hned nad ním lze zapnout mapu, ve které se můžete podívat na tokové detaily jako oblačnost, vítr nebo srážky.   Aplikace také nabízí informace o východu a západu slunce a měsíce nebo o fázích měsíce ve vašem regionu. U těchto fázích měsíce je také napsáno, kdy  se na obloze objeví s přesností na minuty. Někdy vás také aplikace (v kolonce “Severe”) upozorní na nějaké drsné nebo špatné venkovní podmínky, na které bychom si měli dávat pozor. Dále vás samozřejmě upoutá velké pole s animací. Dole u animace jsou všechny ty důležitější informace.

Nyní se dostáváme k té nejužitečnější funkci, kterou aplikace nabízí. V řádku nabídek máte totiž po celou dobu vloženou ikonu aktuálního počasí (mraky, slunce atd.) spolu s aktuální teplotou. Po rozkliknutí máte přístup ke všem zvoleným regionům, u kterých si můžete jen najetím myši rychle přečíst všechny důležitější informace.

František Vlček

Student gymnázia, který se zabývá Applem již od 10 let. Již od svých 6 let praktikuje klasický balet, v němž vyhrál již spoustu ocenění na mezinárodních soutěžích. V poslední době se zabývá Chemií a Biologíí lidského těla. Ve svém volném čase filmuje, stříhá videa, dělá animace a testuje Aplikace a Hry pro Mac a iOS. Po své zkušenosti s Macy by již jiný počítač nechtěl! Motto: " Je otázka, co je pro vědce významnější, zda znalost faktů či fantazie." Albert Einstein

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Nechci článek nijak shazovat nebo někomu něco vnucovat… Weather HD vypadá skvěle i na iPadu/iPhonu, na OS X jsem dal ale přednost Degrees, který je jenom v liště nabídek. Stojí 1.59€, ale mě se jí podařilo vychytat zcela zdarma. Zrovna na MACu dávám přednost minimalistickému řešení, což zrovna Degrees splňuje na 100% – ikonka a teplota, výběr °C/°F, lokace (i automaticky), akorát neumí česky (což mě osobně zrovna dvakrát netrápí).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button