Novinky

Vývojáři Applu sní o flexibilním iPhonu

Apple je známý svou naditou zásobou patentů zasahující do všech myslitelných zákoutí elektroniky. Ty ve většině případů slouží jako studnice nápadů, jejichž realizaci brzdí nedostatečná technologická úroveň. Mezi ně patří myšlenka ohebných smartphonů, jejichž koncepty dráždí kreativní části mozku snad každého designéra. Výjimku pochopitelně netvoří ani náš oblíbený výrobce z Kalifornie, který nedávno obdržel schválení patentové přihlášky s titulkem Flexibilní elektronické zařízení (Flexible Electronic Device).

flexibleiphoneIlustrační obrázek

Apple tím jasně dokázal, že v budoucnu počítá s ohebnými smartphony. O jak vzdálené době se bavíme nastiňuje dokumentace patentu. V textu se lze dočíst o zařízení obsahující pružnou konstrukci a vnitřní komponenty. Jako zobrazovač má sloužit OLED obrazovka. V popisu se dále uvádí, že úmyslnými deformacemi půjde ovládat některé funkce či přepínat mezi jednotlivými režimy. Praxe by mohla vypadat tak, že pokud si ohebný „smartphone“ obtočíme kolem zápěstí, změní se orientace zobrazovače. Možných scénářů, jak využít flexibilní konstrukci existuje celá řada. Otázkou zůstává, zda takové zařízení budeme ještě nazývat smartphonem, nebo půjde o zcela nový druh elektroniky, který stále čeká na své představení.

OLED panely jsou jasnou budoucností spotřební elektroniky. Jejímu masovému rozšíření zatím brání nižší životnost a vysoké náklady na produkci. Apple údajně plánuje implementaci OLED zobrazovačů do mobilních zařízení v roce 2018. Do té doby se spoléhá na vývoj, jehož úkolem je nalézt optimální řešení všech dosavadních překážek.

Jak vidíte éru ohebných telefonů vy? Umíte si představit jejich smysluplné využití v reálném životě? O svůj názor se podělte v diskuzi pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button