AktualityNovinky

Vývoj Apple Car je v plném proudu: Společnost najala výkonného ředitele koncernu Fiat Chrysler

Podle zprávy Wall Street Journal společnost Apple najala ostříleného veterána z automobilového průmyslu, který má posílit stále spekulovanější iniciativu nad vývojem osobního automobilu. Kalifornský výrobce údajně najal Douga Bettse, který dříve vedl globální kontrolu kvality v koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Zatímco konkrétní detaily jeho pozice jsou prozatím rozptýleny v oparu tajemství, Betts si aktualizoval svůj profil na sociální síti LindedIn, kde jako zaměstnavatele uvádí firmu Apple.

18ncsqvtz4ojujpg

Další zdroje hovoří o najatých specialistech pro vývoj dopravních prostředků, kteří pochází z Evropy. Projekt nese interní označení Titan a Tim Cook mu udělil zelenou již v průběhu loňského roku. Celý tým čítá stovky zaměstnanců, kteří v současné době pracují na konceptech a hledají vhodné postupy pro sestavení prvních prototypů jednotlivých součástek.

carplay

 

Podle všeho se má jednat o čistý elektromobil, což přímo koresponduje s filosofií společnosti zaměřenou na ekologii. Podle aktuálních prognóz dojde k odhalení Apple automobilu v roce 2020. To by mohlo naznačovat, že výrobce hodlá využít konvenčních technologií. Ostatně to by bylo nepříliš rozumné rozhodnutí, zvlášť pokud se podíváme na náklady, které zaběhlé automobilky každoročně investují do svých výzkumných center.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button