Novinky

Vývoj AirPods Max si vyžádal stovky různých prototypů, s pouzdrem Smart Case je Apple maximálně spokojen

V jednom z nedávných rozhovorů se rozpovídali viceprezident průmyslového designu (Evans Hankey) a produktového marketingu (Bob Borchers) společnosti Apple na téma nových sluchátek AirPods Max. První zajímavou informací bylo to, že Apple pracoval na jejich vývoji několik dlouhých let, během nichž vznikly stovky různých návrhů.

Zdroj: Apple

Klíčové požadavky zněly jasně, sluchátka musí nabídnout skvělý zvuk a zároveň komfort. Designérský tým Applu musel přijít s několika podrobnými výzkumy, které se zaměřovaly na tvar sluchátek, který zajistí pohodlné nošení a také bude dostatečně těsnit.

Stovky prototypů a nejrůznějších výzkumů

Z rozhovoru dále vyplynulo, že Apple během vývoje experimentoval s různými typy ovládání. Několik prototypů AirPods Max tak bylo vybaveno dotykovými tlačítky či senzory podobným tomu, co lze nalézt u konkurenčních sluchátek od Bose či Sony. Vývojové týmy se nakonec shodly na řešení v podobě digitální korunky, kterou dobře známe z chytrých hodinek Apple Watch a dedikovaným tlačítkem pro ovládání ANC režimu. Otočná korunka totiž dává dostatečně zřetelnou hmatovou odezvu, která je pro pohodlné ovládání sluchátek důležitým parametrem.

Zdroj: Apple

Do rozhovoru pro japonský web Casa Brutus se také zapojil designér Eugene Whang, který v Applu dohlížel na design kontroverzního pouzdra Smart Case. Tento prvek patří mezi často diskutovaná témata, jelikož podle řady recenzentů sluchátka nechrání dostatečným způsobem před jejich poškození. Rozpačitost uživatelů navíc dokazuje řada nejrůznějších vtípků, které Smart Case připodobňují například ke kabelce či dokonce podprsence.

Zdroj: Apple

Whang se však hájil tím, že v Applu chtěli ke sluchátkům přidat pouzdro, které nebude působit těžkopádně a zároveň ochrání nejchoulostivější části sluchátek. Designér dále dodal, že Smart Case nekryje čelenku sluchátek z toho důvodu, že tato část je vyrobena tak, aby byla extrémně odolná a pevná.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button