iOS

Vytvořte si svého avatara s aplikací Facemoji

Máte starší iPhone a je vám líto, že si neužijete nejnovější Animoji či Memoji? Nevadí, máme pro vás tip na zábavnou aplikaci Facemoji, která umí ty od Applu částečně nahradit. 

S aplikací si totiž můžete vytvořit svoji 3D podobiznu a tu poté vkládat do uložených fotografií. Může se to zdát jako hloupost, ale aplikace je opravdu dobře zpracovaná a detaily vytvořeného obličeje jsou na vysoké úrovni a vše vypadá skvěle. Až se člověk pozastavuje nad tím, jak může být taková aplikace zdarma. Důležité je zmínit, že vše probíhá a v postprodukci a ne „real time“, jako v případe Animoji či Memoji od Applu. 

Velká míra personalizace

Facemoji nabízí celkem širokou škálu různých účesů, tvarů obličeje, uší, nosu, barvy očí a mnoho dalšího. Autoři také nezapomněli na různé doplňky, takže zde nechybí brýle nebo náušnice. Každý avatar nabízí několik druhů úsměvů a výrazů tváře, takže ve finální fotografii si můžete celkem vyhrát. 

Třešničkou na dortu je poté fakt, že avatar navozuje dojem, že s vámi udržuje oční kontakt. Pokud tedy se svoji 3D podobiznou ve finální fotografii hýbete a nastavujete tak celkový dojem z obrázku, vždy budete mít pocit jakoby se na vás podobizna přímo dívala. Je to sice malý detail, ale ve výsledku udělá mnoho.

[appbox appstore 1418685721]

Při vkládání podobizny do fotografie aplikace sama rozpozná obličeje a sama ji na vyfoceného člověka nasadí. Uživatel poté jen mění velikost a úhel hlavy a také samozřejmě výraz.

Aplikaci naleznete v App Store zdarma. Je trochu větší, má cca 180 MB a vaše iOS zařízení musí běžet minimálně na verzi 11.2.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button