AktualityNovinkyWatch

Výroba Apple Watch vychází údajně na 85 dolarů

Přestože Apple Watch nejsou dvakrát levnou záležitostí, mezi zákazníky je o ně nebývalý zájem. Poptávka výrazně převyšuje aktuální nabídku, což z hodinek udělalo krajně nedostatkový artikl. IHS Technology se proto rozhodlo rozebrat 38mm model Sport za účelem zjistit výrobní náklady a odhalit přibližnou marži výrobce. Během demontáže se ukázalo, že Apple Watch mají zřejmě nejnižší výdaje na hardware v porovnání s maloobchodní cenou výrobku.

Sk6InkysGt3whlB6

U Apple produktů bylo až doposud obvyklé, že cena za součástky tvořila 29 až 98 procent prodejní ceny. V případě Apple Watch se však jedná o 24% podíl, což v praxi znamená 85 USD (zhruba 2200 Kč). Tyto výlohy pochopitelně nezahrnují veškeré položky, nicméně v konečném důsledku se výrobní cena pohybuje okolo 100 USD za jednotku. Nejdražší komponentou je OLED displej od LG, který podle odhadů IHS vychází na 20,5 USD. Čipset S1 stojí okolo deseti dolarů, přičemž paměťový modul SRAM přichází na přibližně 7 USD. Podle expertů je nejlevnější komponentou miniaturní akumulátor, jehož cena se odhaduje na pouhých 80 centů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button