Novinky

Vybuchující hlava, kojící žena a džin z láhve. Apple ukázal, jaké emotikony dorazí s iOS 11

Návrat k hieroglyfům, prznění psaného slova či další forma komunikace. Takto široká veřejnost nejčastěji vnímá narůstající oblibu emotikon, které se staly nedílnou součástí našich zpráv. Apple k příležitosti světového dne Emoji (ano, skutečně existuje) převlékl část videotéky iTunes do nového kabátku, kde symboly nahradil filmovou grafiku s názvy titulů. Zároveň tím naznačil, jak budou vypadat nové emotikony v operačním systému iOS 11, jehož finální sestavení dorazí v polovině září letošního roku.

S jistotou tak víme, že osobní komunikaci budeme moci již velice brzy okořenit například vybuchující hlavou, kojící ženou, kokosem a elfkou tmavé pleti. Mezi stovkami symbolů najde místo také více zvířat a mýtických tvorů v čele s obávaným T-Rexem, Zebrou či džinem z láhve. Apple pochopitelně bere na vědomí genderovou a rasovou vyváženost, což bude v praxi znamenat dostupnost emotikon s vyobrazením člověka v několika různých odstínech pleti.

Zatímco jedna část veřejnosti považuje emotikony za nepříliš vhodnou formu komunikace, druzí v nich vidí možnost, jak do zprávy vnést emoce, které by obyčejným textem nedokázali vyjádřit. Ať už patříte do jakékoli skupiny, brzy se můžete těšit na další nášup grafických symbolů, které doprovodí dlouho očekávanou premiéru iPhonu 8.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button