Novinky

Vstává před čtvrtou ránou a hodinu čte emaily. Tim Cook dal v posledním rozhovoru nahlédnout do svého soukromí

Jaká je každodenní rutina muže, který řídí nejhodnotnější společnost světa? Tim Cook se o svých návycích rozpovídal v rozhovoru pro televizní stanici HBO

Zdálo by se, že multimiliardáři, jako je Tim Cook si budík pořizovat nemusí. Opak je ale pravdou. Šéf Applu se totiž každé ráno probouzí před čtvrtou hodinou ranní. Ihned po probuzení Tim Cook podle svých slov čte komentáře uživatelů a prochází si emaily. Ještě před odjezdem do kanceláře tak Tim Cook vyřídí až 800 mailů. Vedle toho si taky čte zkušenosti, připomínky a tipy běžných lidí, kteří používají výrobky jeho firmy. Z osmi stovek emailů si Cook přečte většinu. Jeho zaměstnanci také potvrzují, že Tim Cook je schopen na email odpovědět v libovolnou hodinu. 

Po hodině projíždění pošty následuje cvičení. Další hodina v posilovně totiž Cookovi podle jeho slov pomáhá vypořádávat se stresem. Tim Cook v rozhovoru s moderátory Mikem Allenem a Inou Fried také prozradil, že si i přes brzké ranní vstávání dopřává alespoň 7 hodin spánku a proto chodí spát ještě před devátou. 

Tim Cook o soukromí a svobodě projevu: Lidé chtějí námi editovaný obsah

Určitá forma regulace je podle Cooka nutná

Kromě Cookovy ranní rutiny došlo samozřejmě také na vážnější otázky. Šéf Applu například vyslovil názor, že nějaká forma regulace v technologickém světě je žádoucí. Cook si totiž myslí, že technologické společnosti neprodukují výrobky, které jsou ze své podstaty dobré nebo špatné, vše záleží na jejich následném užití. “Obecně řečeno nejsem fanda přehnaných regulací. Věřím ve svobodný trh. Musíme si ale umět přiznat, pokud svobodný trh selhává, v tomto případě je určitá forma regulace nevyhnutelná.” Cook tím myslel zejména právní úpravy v oblasti soukromí a nakládaní s osobními daty. 

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button