TerminalTipy a triky

Vraťte si zpátky Uložit jako…

Jednou z nových funkcí, kterou s sebou přinesl Mac OS X Lion jsou verze a autosave. Funkce jedněmi milované druhými nenáviděné. Sám se řadím mezi druhou skupinu, kdy mi velice chybí klasické “Uložit jako…”. Již víme, že nová šelma od Apple tuto funkci bude mít zpět a protože Mountain Lion již v podstatě klepe na dveře (měl by vyjít pravděpodobně příští/přespříští týden) může se zdát, že s tímto tipem jdeme s křížkem po funuse. Ať tak či tak jistě se mezi čtenáři najde spousta takových, kteří budou čekat s instalací OS X Mountain Lion přinejmenším na první opravný balíček nebo Mountain Lion nebudou instalovat vůbec. Pro všechny, kteří tedy chtějí získat Uložit jako… přinášíme následující tip.

Tento tip nefunguje pro všechny aplikace, ale například TextEdit má zpátky Uložit jako… a například v Náhledu nebo třeba QuickTime a Pages se již neotevírají automaticky naposledy otevřená okna.

Otevřeme si aplikaci Terminál, ten nalezneme ve složce Aplikace/Utility (klávesová zkratka CMD + SHIFT + U). Otevřeme si okno Terminálu  zadáme do něj následující a potvrdíme klávesou Enter:

defaults write com.apple.Preview ApplePersistence -bool no

V případě, že chceme vypnout autosave a verze pro jinou aplikaci změníme com.apple.Preview za název aplikace (pro TextEdit zadáme com.apple.TextEdit atd.)

Pro TextEdit je potřeba ještě zadat do okna Terminálu následující:

defaults write com.apple.TextEdit AutosavingDelay -int 0

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Díky moc ! Patřím tak mezi obě skupiny. Když chci rychle pustit Pages a psát hned zápis ve škole a spustí se mi 8 oken, to je hrůza a učitel ( diktující ) nepočká…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button