Novinky

Indický herec prozradil příchod virtuální reality od Applu

Trh s výpočetní a mobilní elektronikou zažívá nepříliš příjemné období. Celkové prodeje klesají, což pro výrobce znamená jediné, dát zákazníkům produkt, který udrží jejich účetnictví v černých číslech. Mezi nejnadějnější kandidáty patří virtuální realita a všechny její formy. Bylo by bláhové si myslet, že Apple segment s VR přehlíží. Anonymní zdroje již dříve prozradily, že kalifornský výrobce vynakládá nemalé finanční prostředky do vývoje virtuální reality, nicméně až doposud jsme neznali žádné bližší podrobnosti. O další únik informací se ovšem postaral indický herec Emraan Hashmi, který se nedávno sešel s Timem Cookem. Na sociální síti se kromě fotografie pochlubil informací, že VR s logem Applu je na cestě.

Rouška tajemství ovšem visí nad platformou, pro kterou se Apple rozhodne. S nejvyšší pravděpodobností půjde o příslušenství využívající hardware a displej iPhonu. Souprava typu HTC Vive či Oculus Rift totiž mají vysoké nároky na hrubý výpočení výkon připojeného počítače. Přestože jsou Macy skvěle optimalizované, ve většině případů jsou osazeny mobilními verzemi procesorů a grafických karet, které se pro výpočty virtuální reality jednoduše nehodí. Více světla může do situace kolem VR vnést nadcházející konference WWDC, která startuje již 13. června.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button