AktualityNovinky

Vdova po Jobsovi se snaží blokovat vydání filmu Steve Jobs

Další film zachycující cestu Steva Jobse jeho životním osudem se již brzy objeví na plátnech světových kin, ovšem ne všichni ho vítají s povděkem. Snímek vychází z předlohy od Waltera Isaacsona, který má na svědomí knižní biografii génia, jehož společnost patří mezi lídry v oblasti výpočetní a mobilní elektroniky.

lauren_jobs

Bývala manželka Laurene Powell Jobs po produkci dokonce požaduje, aby se film na plátnech kin vůbec nepromítal. Podobně negativní postoj vyjádřil i CEO Applu Tim Cook. Podle jeho názoru jde pouze o další z mnoha pokusů o zviditelnění a využití slavné značky a jména k prostému obohacení.

Zástupci studia Universal Pictures se na obranu hájí tím, že film Steve Jobs vznikal s maximální integritou a na svůj výtvor jsou nesmírně hrdí. Na stejné straně barikády se nachází i Steve Wozniak, který stál u zrodu společnosti Apple. V rozhovoru pro WSJ uvedl, že snímek věrně zachycuje Jobsovu osobnost a jeho tvůrci odvedli skvělou práci. Pro úplnost je vhodné dodat, že Wozniak se na filmování podílel jako konzultant, za což vyinkasoval 200 000 USD (přibližně 5 000 000 CZK).

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button