AktualityNovinky

Váš budoucí iPhone bude možná fungovat také jako detektor kouře

Podle patentu vydaného toto úterý, pracuje Apple na hardwaru, který promění váš iPhone nebo iPad v detektor kouře. Mobilní požární alarm by tak mohl okolí svého uživatele varovat před hrozícím nebezpečím. Patent číslo 9 123 221 vydaný americkým patentovým úřadem nese název “Wireless device networks with smoke detection capabilities”, neboli v překladu “Bezdrátové zařízení se schopností detekce kouře”. Tato překvapivá zpráva je mnohem pochopitelnější, když si ji zasadíme do kontextu. Na začátku tohoto roku totiž koupil Google společnost Nest.

iphone-6-smoke-detector

Start-up Nest, který založil jeden z otců iPodu Tony Fadell tehdy prodal jsou firmu Googlu za 3,2 miliardy dolarů. Mladá společnost se zabývala vším okolo takzvané “chytré domácnosti”. V říjnu roku 2013 uvedla na trh svůj chytrý detektor kouře. A právě zde můžeme vystopovat snahu Applu natáhnout své dlouhé prsty i do této oblasti.

nest-thermostat

Patent Applu se však liší ve slově “bezdrátový”, jeho detektor tedy nemusí být jako ostatní produkty na trhu pevně zafixován na svém místě, nýbrž by měl být mobilní. A zde se nabízí možnost zabudovat toto zařízení do některého z budoucích iPhonů. Svůj iPhone totiž většina z nás nosí stále s sebou. Zabudování senzoru pro snímání kouře má navíc další výhodu v tom, že kdyby byl detektor umístěn v telefonu, přístroj může sám zavolat pomoc. V žádosti o patent Apple uvedl, že senzor detektoru by měl být umístěn poblíž mikrofonu mobilního zařízení. V takto rané fázi je ale velmi těžké odhadovat, jestli si tato nová funkce najde svou cestu do produktů firmy Apple nebo skončí jako jeden mnoha nevyužitých patentů.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button