Novinky

V Los Angeles se již můžete prokázat očkovacím průkazem v mobilu. Kdy se dočkáme něčeho podobného také u nás?

Jsme ve dvacátém prvním století a svět se pomalu přesouvá k úplné digitalizaci. Ve většině obchodů se dá platit kartou, respektive mobilem či hodinkami a v aktuální době to bývá i podmínkou. Když ještě pár let počkáme, tak budeme moci mít celou peněženku v našem chytrém telefonu. U kreditních karet už to možné je, ale čeká se zejména na občanský a řidičský průkaz. Doufejme ale, že se toho jednoho dne dočkáme.

Teď se po celém světě řeší hlavně jedna věc: vakcína proti koronaviru. Samotné očkování je jedna věc, ta další je prokázání toho, že jste tímto úkonem opravdu prošli. K tomu slouží očkovací průkaz, kterým lehce dokážete, že jste proti nemoci očkováni. Očkovací průkaz ale není věc, kterou by člověk běžně nosil po kapsách. Pro to však existuje řešení: očkovací průkaz v mobilu.

Zdroj: Unsplash

Společnost Healthvana se spojila s úřady Los Angeles, aby občané mohli prokázat očkovanost pomocí jejich chytrého telefonu. Pomocí aplikace Healthvana si uživatelé do Wallet na iOS přidají „kartu“, která bude sloužit jako potvrzení očkovanosti. Tam ale její funkce zdaleka nekončí, připomene vám i datum, kdy máte podstoupit druhou fázi očkování.

Nikdo ještě neví, jak se situace bude vyvíjet. Současné predikce ovšem naznačují, že lidé budou muset prokazovat očkovanost poměrně často. Přidání průkazu do aplikace Wallet jim tuto povinnost značně ulehčí. Otázkou ale zůstává, jestli se něčeho obdobného dočkáme také u nás. Odpověď stále není jasná. Digitální očkovací průkazy sice existují, ale není to ještě nic široce rozšířeného. Na druhou stranu se dá předpokládat, že s ohledem na vážnost situace kolem pandemie koronaviru se může přijmutí očkovacího průkazu v mobilu značně urychlit.

Štítky

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close