Novinky

V iOS 17 lze “prozvonit” Apple Watch přímo z iPhonu. Jak na to?

Určitě to znáte. Asi každý majitel iPhonu a Apple Watch alespoň občas zjistí, že nemůže najít svůj telefon. Pokud je však iPhone v dosahu Bluetooth, jednoduše si na něm skrze hodinky můžete nechat přehrát zvuk a díky němu jej najít. Nově v iOS 17 je možné tuto funkci použít i obráceně, při hledání ztracených Apple Watch, které vám například z nočního stolku zapadnou za postel. V případě ztráty jakéhokoli Apple zařízení mimo domov je ale samozřejmě lepší použít funkci Najít.

Funkci prozvonění Apple Watch z vašeho iPhonu si můžete v iOS 17 zpřístupnit dle návodu níže:

    1. V Nastavení klikneme na Ovládací centrum
    2. Ve spodní části, v sekci Další ovládací prvky vyhledáme volbu Přehrát zvuk na hodinkách
    3. Tlačítkem plus přidáme tuto možnost do Ovládacího centra
    4. Otevřeme Ovládací centrum a klikneme na ikonu, zobrazující Apple Watch

Aby dohledání správně fungovalo, musí být obě zařízení propojená skrze Bluetooth & WiFi. Je tedy potřeba počítat s tím, že pokud jste od telefonu dále, než cca 10 metrů, hodinky se vám neozvou. Zvuk z Apple Watch se ozve pouze jednou, pro přesnou lokalizaci budeme tedy obvykle muset na ikonu hodinek kliknout vícekrát.

Osobně mi přijde tato novinka velice užitečná a už mockrát jsem si říkal, proč tuto jednoduchou drobnost Apple do svého ekosystému neintegroval už dávno. Co na ni říkáte vy?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button